Zoom, yanıtlar nedeniyle uçtan uca şifreleme kullanacak

Zoom, yanıtlar nedeniyle uçtan uca şifreleme kullanacak

Zoom, yoğun eleştiriden sonra tüm kullanıcılara uçtan uca şifreleme hizmeti sağlayacağını duyurdu.

Yakınlaştır; Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Avrupa’daki birçok şehirde yüzlerce kez indirildi ve dünya çapında en çok indirilen ticari uygulama haline geldi.

Ancak, uygulamadaki bazı gizlilik sorunları kullanıcıların hızlı yanıt vermesine yol açtı. Örneğin, yakın zamanda bazı yakınlaştırma çağrılarının Çin veri merkezleri üzerinden yönlendirildiği keşfedilmiştir.

Ayrıca uygulamanın bazı bilgisayar kameralarını izinsiz açtığı ve bazı sandık görüşmelerini engellediği tespit edildi. Daha sonra, saldırı sonucunda binlerce Zoom hesabının yakalandığı tespit edildi.

Şirketin CEO’su Eric YuanZoom’u kötü amaçlı kullanan kişilere karşı FBI ve diğer yerel kolluk kuvvetleriyle çalışmak Uçtan uca şifreleme Ücretsiz görüşme için tesis dışına çıktıklarını açıkladı.

Zoom

Herkesi sona erdirmek için uçtan uca sonuç

Zoom’un yalnızca ücretli kullanıcılar ve ücretsiz kullanıcılar için sohbet içeriğinde kullanılan uçtan uca şifreleme özelliği sunması, bu hizmet nedeniyle yanıtlardan yararlanamadı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada; Artık programı ücretsiz kullanan kullanıcılar için uçtan uca şifrelemenin kullanılabileceği belirtiliyor.

Bu kararla Zoom, sadece biraz da olsa uygulama hakkındaki eleştirileri susturmaya çalışıyor.

Instagram: @eshteknoloj

You might like

About the Author: Ceyden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir