Yoardam Kitap – 2020 Programı

Yoardam Kitap - 2020 Programı

Yordum Kitap, okuyucularını şaşırtıcı kitaplarla buluşturmaya devam ediyor. Yayınevi 2020 programını açıkladı.

Dünyadaki ve Türkiye’deki sosyalist fikirleri sürecin tamamlanmasına katkıda bulunan orijinal klasik eserlerle birleştirmek için kitabı okuyun, kitapların 2020 yayın programında yayınlanmaya devam ettiğini duyurdu.

Yeni kitaplar

Konut Sorunu, Mısır Felsefesi, Komünizm Çocuk Hastalıkları: Marx, Engels ve Lenin Classics tarafından “Kayıp”; Lüksemburg, Buhrin, Lukács gibi yeni nesil Marksistlerin; Fritöz, Bensaid, Prasad’ın masonu, geçmişin ve bugünün yazarlarının tanesi olarak Taimur, Octair Tural, Gökhan Girişim, Fatih Buzurg, Türk yazarlar tarafından yeni bir ateş çalışması … Yeni bir seri


Temel Klasikler

Bu yıl Avrupa Kitabının “Marksist Sınıflandırma Serisi” nde altı farklı kitap var. Bunlardan üçü, 200. yıldönümü 2020’de kutlanacak olan Friedrich Engels’in eserleri ve üç çevirmenden biri olan Erkin all Zalp: Karl Marx ve Vladimir Ilyk Lenin, konut sorununu, tarihin rolünü ve Almanya’daki devrim ve devrimi ele alacak. Ayrıca iki klasik metin daha var.

Marx’ın Proudhon ile polimerik metni Erkin Alpzalp Almanca’yı getirirken, komünizmin Çocukluk Hastalıkları: Mazlum Beyhan’dan Alp Altınörs’ten “Özgecilik” dilini getirecek.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir