Yaşlılar film açmadı | Kültür Sanat Haberleri

Yaşlılar film açmadı | Kültür Sanat Haberleri

İçişleri Bakanlığı 1 Temmuz’a kadar sinema salonlarının yeni normalizasyon sürecine açılmasına izin verildi.
Koronavirüs pandemisi nedeniyle 4 ay önce kapalı olan sinema salonu, birçok film eksik kaldı ve planlanan tarihlerde pek çok film gösterilmedi. Sonuç olarak, sinema endüstrisinin dinamikleri yok edildi.

Sinema salonlarının açılmasına izin verilmiyor, ancak büyük gruplar kapılarını açmayı düşünmüyorlar.
Bunun ana nedeni hiçbir yeni filmin piyasaya sürülmemesidir.
Mart – Haziran aylarında gösterime girmesi planlanan filmler, izleyicilerin tiyatrolardan uzak duracağı endişesi ile yapımcılar tarafından gösterilmiyor.

Bu dönemde, yeni bir Amerikan filminin yokluğu sinema salonu operatörlerine ‘İzleyiciye hangi filmleri sunacağız?’ Diye de sordu. Fikir yüzünden.
Daha büyük gruplar kendi salonlarını açmayacaklar, ancak salonlar, özellikle Anadolu’daki bazı küçük tiyatrolara ve alışveriş merkezlerine ait olan salonlar 3 Temmuz’da eski filmlerle açılacak. Büyük gruplar Amerikan filmlerinin yayınlandığı Ağustos ayında tiyatrolar açacaklar. O zaman açılacak salon sayısı sınırlı olacaktır.

Sinema sektöründeki sorun sadece sinema salonlarının bir süre kapalı kalması değil. Önemli bir sorun, üreticilerin gelecek sezon için film çekmekte isteksiz olmalarıdır.
Endişe, bunun ikinci koronovirüs dalgası olabileceği ve üreticilerin yeni filmlerini gösterememelerine ve onları büyük bir endişe haline getirmelerine neden olmasıdır. Birçok yapımcı yeni sezon için çekim yapmayacak. Bu durumda, 2020-2021 sezonu da kaybedilecek.
Film endüstrisinin belirsizliği, Coronavirus’un patlak vermesi bitmeden bitmeyecek gibi görünüyor.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir