Yappy Kredy kültür ve sanatında Ocak olayları

Yappy Kredy kültür ve sanatında Ocak olayları

Bu ay Yapı Kredi Kültür ve Sanat’ta daha doğal gösteriler düzenleniyor.

Yapı Kredi Kültür Sanatında Ocak Etkinlikleri Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılığı (YKKSY), Orhan Pamuk’tan Ahmet Mit’e kadar pek çok yazarla röportaj, film gösterimi, atölye çalışması, konferans ve konser düzenliyor.

Çarşamba, 8 Ocak 2020

Görüşme
fotoğraf Kulübü
Neden fotoğraf çekiyoruz Fotoğrafçılığın ruh halimiz üzerindeki etkileri nelerdir? Fotoğrafçılık ve çeşitli disiplinler arasındaki ilişki fotoğraf Kulübü Yeni yılın bu ilk programında, Fotoğrafın insan psikolojisi üzerindeki etkileri ve “özçekimler” tutkusu tartışılacak. YKlasör, ressam, psikiyatrist ve yayıncı Cam mamkuSohbette bir konuk olacak; Kendi portrelerinizden özçekimlere, fotoğrafın yarattığı manevi alanın gizemi ve kişinin fotoğraftaki arzusu tartışılacaktır. Yappy kreddy 75. yıl Toplantılarının bir parçası olarak 8 Ocak Çarşamba gün 18: 30’da‘İçinde Hortum“Neden fotoğraflara bakmak istiyoruz?”, “Gülümsemeyiz mi?”, “Fotoğraflarımız yoksa hatırlamayız mı?” Sorular tartışmaya açık olacak.


Film Gösterimi 14 Ocak 2020 Salı

Doğu Ekspresinde Cinayet Türk Suç Mahalli’nin öncüsü Ahmet Mit, en sevdiği suç filmlerini okurlarıyla izlemeye devam ediyor. Bu kez, özel bir gösterim izleyicileri film izleme sevincini tat, koku ve dokunuş duygusuyla birleştirmek için bekliyor.

Ahmet Sinema Buluşması ve Lezzetli Sinema Tasarım Ekibi tarafından hazırlanan 75. yıldönümü toplantıları kapsamında Yapı Krediler gerçekleştirildi.

Orient Express Cinayeti filminin gösteriminin ardından Agatha Christie’nin dünyaca ünlü romanı Ahmat Somit’ten uyarlandı; Film, suç edebiyatı ve sinema hakkında kısa bir röportaj yapacak. Etkinlik biletleri Biletix’te.

24 Ocak 2020 Cuma Röportajı

YKY’nin genç nesil şairlerinden Fahri Güllüoğlu, diyalog dizisinin konuğu. Magma’nın Gözleri, Döküntü – A Pom, Kantat’taki şiir kitaplarıyla tanınan şair, şiir yazma macerasını ve kitaplarının oluşumunu açıklamak için 24 Ocak Cuma günü saat 18: 30’da okuyucularıyla buluşur. huh.

25 Ocak 2020 Cumartesi performansı

Tüm Kalp Çağdaş Dans Sanatçısı Kanan Yusel Pakiken, solo performansta All About the Heart adlı üç kadının kalbini açtı. Üç ayrı esere konu olan kadın karakterlerin hikayesini taşıyan oyuncu, sahnede şok edici bir yorumla, Poojan Neito ile aynı adı taşıyan Der Zwerg kraliçesi, Fince’de ilk opera ve opera Madam Butterfly Cio-Cio-San’ı anlatıyor.

25 Ocak Cumartesi saat 20:00 de Loka’da yapılacak. Etkinlik biletleri Biletix’te.

18 Ocak 2020 Cumartesi

Müzik ve kutsal bir arada

Komutan Nevzat’ın müzik ve edebiyatı bir araya getiren Harf ve Nota şarkısı dizisi, yeni sezonun ilk sezonuna Usta Dedektif Ahmat .mit’in karakteri olan Başcomarser Nevzat’ın sevdiği şarkılarla başlıyor. Yedi tepeli bir şehrin her köşesinde hayatını adalete ve yıllarca süren sonsuz mücadeleye adamış bir hukukçu …

İntikam, açgözlülük, öfke, cinayet, patlama silahları ve cansız bedenler … ve tabii ki bu zor hayata bir bükülme veren Evgenia’nın güzel ta’walalarını dinleyen şarkılar … 18 Ocak Cumartesi günü Loka’da yapılacak Olayı Biletler Biletix’te.

Arkeoloji incelemesinde tarih

22 Ocak 2020 Çarşamba konferans salonları ve özel yaşam antik bir Pisidia kentindeki arkeolojik kazılarda ve antik yazılı kaynakların kalıntılarını değerlendirerek, kent sakinlerinin yaşam biçimleri hakkında yeni bilgiler elde edilir.

Bu rakamların ışığında, Helenistik, Roma ve Geç Antik Sagalasos halkı ve yaşam tarzı ev seçimleri Pisidia bölgesi ve Küçük Asya’dan çok farklı değildir. Özellikle mimari formlar, altyapı ve dekorasyon alanlarında genel bir modayı takip ettiler.

Toros’da bir zaman

‘Bir Zamanlar Boğa: Sagalasos’ konferansı Yapı Crady Kültür ve Sanat, Doç. Dr. Inge Uytterhoeven Sagalassos’ta özel hayat hakkında konuşacak. Antik kentin farklı dönemlerine ait özel evlerin kent halkının sosyoekonomik, politik ve ideolojik arka planını yansıtıp yansıtmadığına odaklanacaktır. 22 Ocak Çarşamba günü gerçekleşecek olan etkinlik Loka’da saat 18: 30’da gerçekleşecek.

28 Ocak 2020 Salı günü Röportaj Sanat Dünyamız Röportaj:

Türk dergisi “Turkey in Performance” dan “Dönüşüm”, Performance dergisi yeni sayısının dosya numarasında sanat performansı tartışmasını açıyor. 28 Ocak Salı günü saat 18: 30’da Loka’da gerçekleşecek olan etkinlik Fırat Arapoulu başkanlığında gerçekleştirilecek. Sahne sanatları ve performans programlarında önde gelen isimler Dreza Aceh, Artée Zynep Gunasar küratörü Céline Essen’deki Çıkış Noktalarında Türkiye’deki performans sanatları, etkiler, seyirciler ve hareket açıklığı arasındaki ilişki hakkında konuşacak.

En renkli ve iyimser roman

21 Ocak 2020, Salı Röportaj Benim Adım Kırmızı, 21 yaşında, Türk edebiyatının dünyadaki en popüler ve popüler kitaplarından biri olan My Name Red’in 21 yıllık yayınını tamamladı. Dünya çapında 52 dile çevrilen ve yaklaşık 5 milyon satış yapan kitap, dünya çapında akademisyenler, sanatçılar ve eleştirmenler tarafından yazılmış çok sayıda makale ve araştırmanın konusu oldu.

Orhan Pamuk’un “en renkli ve iyimser romanım” adını verdiği My Name Red üzerine yazılmış bu makalelerin yirmi bir tanesi, Türkiye’de ilk olarak Red My Red Kırmızısı adlı bir kitapta yayınlandı.

21 Ocak Salı günü saat 18: 30’da Loka’da yapılacak bir röportajda My Name Raid’in yazarı Orhan Pamuk, My Name Raid hakkında yayınlar yapan Irkan Irmak ve romanda iki makale yazan Feride Ayekelu Gel. . Bu romanı yazma süreci ve Pamuk’un yıllar sonra nasıl değerlendirdiği, dünyaya bakmanın, resim ve kelimeleri karşılaştırmanın yollarını tartışacak.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir