WHO – Kovid-19’un haber semptomu olmayan hastalardan bulaşma bildirimi

WHO - Kovid-19'un haber semptomu olmayan hastalardan bulaşma bildirimi

Dr. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Genel Müdürü. Tedros Adhanom Ghebius, araştırmanın virüsün yeni bir tür koronavirüs (Kovid-19) olan, ancak hastalığın belirtisi göstermediği “asemptomatik” hastalardan bulaşıp bulaşmadığını belirlemeye devam ettiğini söyledi.

Gehebius, İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen DSÖ genel merkezinde video konferans yoluyla bir basın toplantısı düzenledi.

Son zamanlarda örgütün eleştirilerine açık yanıt veren Ghibreius, Kovid-19’un yeni bir virüs olduğunu söyledi, “Çok şey öğrendik, ama hala bilmediğimiz çok şey var.” dedim.

Ghebreyes, her hafta doğrudan üye ülkelerle ve medya kuruluşlarıyla konuştuklarını ve dünyanın dört bir yanındaki insanları Kovid-19’un en son bilimsel kanıtları ve salgının evrimi hakkında bilgilendirdiklerini söyledi.

Kovid-19 taşımasına rağmen hiçbir hastalık belirtisi göstermeyen “asemptomatik” hastalardan virüs bulaşma tartışmasına değinen Ghebreyes, “Şubat ayının başından beri asemptomatik olduğunu söyledik. İnsanlar Kovid-19’u iletebilir, ancak asemptomatik bulaşma derecesini belirlemek için daha fazla araştırmaya ihtiyacımız var. “

Avusturya’ya Destek

Ghebreyes, Avustralya’nın Dünya Ticaret Örgütü’nde (WHO) sigara satışında “düz paket” mücadelesini kazandığını, “DSÖ bu zafer için Avustralya’yı destekliyor. Düz paket uygulayan diğer ülkeleri destekleyeceğiz” dedi. . ” dedi.

Uluslararası tütün şirketlerinin DTÖ’nün kararını değiştirmek için mümkün olan her şeyi yaptığını kaydeden Ghebreyesus, Avustralya’nın zaferiyle bu şirketlerin artık uluslararası alanda “düz paketlerin” uygulanmasını durdurmak zorunda olmadığını vurguladı İçin başka seçenek yok.

ABD Sağlık Bakanı ile görüşme

Ghebreyes, Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde bir soru üzerine tekrar ortaya çıkan Ebola salgınına karşı ABD ile çalışmayı umduğunu söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, 29 Mayıs’ta DSÖ ile ilişkilerini bitirdikten sonra dikkate değer bir açıklama yaptığını açıklayan Ghebreyes, ABD Sağlık ve Sosyal Hizmetler Bakanı Alex Azar ile geçen hafta bir toplantı düzenlediğini söyledi.

Gherbius, Azar’la görüşmesi hakkında “(röportaj) parayla ilgili değildi. İlişkilerimiz daha önemli.” dedi.

DSÖ Kovid-19 ekibine karşı mücadelenin lideri Maria Van Kerkhov, dün Cenevre’de Kovid-19’un kimseye asemptomatik bir şekilde bulaşmasının çok nadir olduğunu söyledi.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir