Virüs eğlence sektöründe 1 trilyon dolara mal oluyor

Virüs eğlence sektöründe 1 trilyon dolara mal oluyor

Saldırı sürecinde olayın ve eğlence endüstrisinin, turizm endüstrisinin ve hizmet sektörünün yaralarına değinen Dream Sales Machine başkanı Alper Cesali, “Sektör bu süreçten 2-5 yıl geçti. Birçok bölge, çalışmaları nedeniyle yaklaşık 4 aydır Dünya’da sınırlı bir endüstride. “Etkinlikler endüstrisi için ilkbahar ve sonbahar en yüksek iki dönemdir ve bölge aralarında baharı kaybetmiştir.”

Cessley, “Temmuz ayında işverenlerin küçük bir yüzdesi ön tarafta ve Eylül ayında çoğunluğu ofislerine dönüyor. Büyük bir güç kategorisi altında olan ve bankalardan büyük bir güç desteği almayan bir sektör olarak bu alanda belirsizlik devam etmektedir. Dünya çapında bir sektör olarak, yaklaşık 1 trilyon USD ciro ve iş kayıpları görülmektedir. “

Eğlence, kültür, sanat, müzik ve spor kenti olan Avrupa’nın fiili hizmet sektörü Londra’da, 2020’de 43,6 milyar £ zararın gerçek kabul edildiği açıklanırken, Almanya 750 milyar € Paket, 10 veya daha az çalışanı olan bekar çalışanları hedef aldı. Milyar Euro bir paket ayırdı.

Sesli, “Bu, sanatçılardan kültürel elçilere, müzisyenlere kadar herkes için geçerlidir. Son 3 ayda iptal edilen kurumsal faturalar veya biletli organizasyonların sayısı eğlence ve etkinlik sektöründe hissedilmemiştir.
Etkinlik sektörünün yeni normalinde açık hava festivalleri daha çok tercih edilecek. “

Alper Cesali; Projelerin çoğunun iptal edildiğini ve bazılarının daha sonraki bir tarihe taşındığını, bazılarının 2020’nin son çeyreğinde ve soğuk hava gelmeden önce ertelendiğini söyledi. Açık hava organizasyonlarında tedarik işi görülebiliyordu.

You might like

About the Author: Muhammad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir