Üyelik süresi elektronik olarak başlar

Üyelik süresi elektronik olarak başlar

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Vekili Ö Mar Fatih Sayan, “Vatandaşların ve işletmecilerin uzun süre bekledikleri, Parlamento Planlama Bütçe Komisyonu tarafından kabul edilen ve vatandaşların gelecek hafta Parlamentoda olacağı konusunda iyi haber vermek istiyorum.” Gündemlerinden elektronik ortama abone olabileceksiniz. ” Kullanılan ifadeler.

Sayan, Dijital Gündem’in Spoke Telecom sponsorluğunda düzenlediği çevrimiçi “Salgın Süreci ve Telekom Operatörleri” toplantısına katıldı.

Yıl başından bu yana dünyadaki salgının önümüzdeki 2-3 yıl için telekom sektöründe beklenenleri vurguladığını söyleyen Sian, önümüzdeki yıllarda ihtiyaçların hızla artacağını vurguladı.

‘Tüm OPERATÖRLERİ destekle’

Vatandaşların İnternet’teki süreç, eğitim, iş, eğlence ve sosyal yaşamda yakından yaşadıklarını hatırlatırken, Sion bunun veri kullanımını önemli ölçüde artırdığını söyledi:

“Son üç aydaki verilerle karşılaştırıldığında sabit genişbant kullanımı bir önceki döneme göre yaklaşık yüzde 20 arttı, mobil veri kullanımı da biraz arttı. Bu sürece dikkat ve çabukluk göstermekten memnuniyet duyuyoruz. Sürveyans herhangi bir aksamaya neden olmadı. Pandemi Bu dönemde, tüm operatörlerimiz uzaktan eğitim uygulamaları olan sağlık profesyonelleri için ücretsiz iletişim kampanyalarını desteklediler. “

Operatörler tarafından yürütülen destek kampanyaları hakkında bilgi veren Sion, “Hyatt Eve Siyar” mobil uygulamasını ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) ve üç GSM operatörünün yaptığı Hyatt Eve Siyar uygulamasını da desteklediklerini söyledi. Desteğiyle, uygulamaya konuldu ve vatandaşlara hizmet sunulması önerildi.

‘İyi kızları bedava olsun’

Ö Mar Fatah Sayan, “Salgın 1 Mart’tan bu yana ses ve internet trafiğini önemli ölçüde artırdı, şükürler olsun ki hiçbir operatör kapasite açısından bir sorun yaşamamış.”

Salgın döneminde birçok hizmet, hayatın normalleşmesinin başlamasıyla, elektronik iletişim hizmetlerinin kullanım süreçlerinin de yavaş yavaş Kovid-19’dan önceki döneme geri döndüğünü belirten ücretsiz hale geldi. Sayan, raporlama döneminin operatörler tarafından belirlendiğini ve yavaş yavaş başlatıldığını ve ücretsiz internet kotasının kaldırıldığını söyledi.

Havaalanında 5G testi

Sion tarafından alınan birçok önlemi anımsatan dünya çapında, Türkiye’de alınan önlemler hakkında aşağıdaki bilgileri paylaştı:

“Dün, tüm vatandaşlarımızın ve operatörlerimizin uzun zamandır beklediği Parlamento Bütçe Komitesi tarafından kabul edilen Parlamento Planı, yasadaki değişiklik ihtiyacı nedeniyle çok hızlı, umarım hareket edemiyoruz Önümüzdeki hafta, vatandaşlarımız meclis gündeminden geçerek elektronik ortamda abone olabilecekler. Vermek istiyorum. “

Yerel ve ulusal ürünler üretmenin önemine dikkat çeken Sion, “Test amaçlı olarak 5G İstanbul Havalimanı’nda hizmete girecek ve 3 operatör ortak bir altyapı geliştirerek bunu yapacak .

You might like

About the Author: Ceyden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir