Türkiye’nin ilk konseri Yenkapi Belan’da yapıldı

Türkiye'nin ilk konseri Yenkapi Belan'da yapıldı

İlk troleybüs Yenikapidan sahne sanatları merkezi ve konseri Türkiye’de Avrasya’da yapıldı.

Koronavirüs önlemlerinin bir parçası olarak, yaz müzik festivallerinin kaçınılmaz etkinliği birbirinden ayrıldı. Türkiye’de ilk kez aç-aç konseri gerçekleşti. Kenan, Danulu konser serisinin ilk sanatçısı oldu. Dunulu ilk olarak arabanın içindeki seyircilere konser verdi. Konser alanı havadan izlendi.

Araçlar demonte

Konserden 2 saat önce araçlar konser alanına taşınmaya başladı. Kapsamlı güvenlik önlemlerinin alındığı konserde araçlar ayrı ayrı dezenfekte edildi. İzleyici yangınları ölçüldü ve maskeler dağıtıldı. Araçlar sosyal uzaklık kuralına göre bölgede yerini aldı. Kenan Doğulu, 1961 klasik otomobili ile provaya geldi.

Türkiye'nin ilk konseri Yenkapidoyan Arabası # 2'de yapıldı

“Bunlar tarihsel kavramın farklı örnekleridir”

Konser öncesi soruları cevaplayan Kenan Dusulu, tarihi konser hakkındaki heyecanını paylaştı. Doğu, “Tarif edilemez bir coşkum var. Çocukluğumdan beri yaptığım şarkı. Aylarca yapamam. Bu yüzden içimde birikmiş bir kuvvet var. Şarkı söylemeyi özledim. Böyle bir ortamda, böyle bir zamanda tarihsel bir forma sahip olmak farklı bir coşku yaratır. Her şeyi iyi düşündüler. Temizlik ortamı, güvenlik, teknik, müzik montajı vb. İle ilgili her şey iyi düşünülmüştür. Orkestramızda hazırlandı. İyi bir gece olacak ” Kullanılan ifadeler.

Türkiye'nin ilk konseri Yenikapien Tramvay # 3'te yapıldı

“Yaratmadan bir konsept yaratmak ayrı bir dosyadır”

İlk kez, Canaan Doosulu, Türkiye’de konserde otomobillerin duyulma sevincini dile getirdi “İzleyici olmadan konser vermek farklı bir duygu ya da alkıştır. Etkileşimli konserlere alışkın olduğumuz için bu biraz zor olacak. Ama kendimi izleyicisiz bir televizyon şovunda şarkı söylüyormuş gibi hissediyorum. Yılların tecrübesine sahip olduğum için kendimi böyle rahatlatacağım. Boynuzları ve seçicileri olan insanların yanıtlarını vereceğini düşünüyorum. “ dedim.

Türkiye'nin ilk konseri Yenkapidan Tramvay # 4'te yapıldı

Türkiye'nin ilk konseri Yenikpilidan # 5 arabasında düzenlendi

Türkiye'nin ilk konseri Yenikapıulidan # 6 Arabasında düzenlendi

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir