Türkiye’de çocuk kullanımı Facebook Messenger açıldı

Türkiye'de çocuk kullanımı Facebook Messenger açıldı

Duyuru, bugün Türkiye’de uygulanmakta olan Facebook, Kids Messenger sosyal ağı tarafından yapılan açıklama ile Türkiye’de yapılmıştır. Bugüne kadar, Türkçe Google’daki ebeveynler çocukları arkadaşlarıyla bağlamak için oynuyor veya Apple App Messenger Kids’i Amazon App Store’dan indirebilirsiniz.

Facebook’un çevrimiçi, çocuk gelişimi ve medya uzmanlarından oluşan Gençlik Danışmanları ekibi tarafından geliştirilen bir sosyal ağ olan “Messenger Kids” konulu bir açıklama, 2017 yılında çocuklarının ilk olmasını isteyen ebeveynleri hedefliyor. Bar Eğlenceli ve kontrollü bir ortamda arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlantı kurun. Platform olarak çalışmaya başladı. Ücretsiz görüntülü sohbet ve mesajlaşma uygulaması, aynı zamanda Türkiye’de sosyal rahatsızlıkların sürekli uygulanması ve yaz tatili sürecinde ebeveynler için oldukça etkili bir çözüm sunuyor.

Reklam görülmeyecek

Ebeveyn kontrolü özellikleri ön planda, ancak Facebook ve Çocuk Güvenliği ve Bilgi Güvenliği Derneği Başkanı Prof.Dr. Betul Messenger Ulukol, lansmandan önce Türkiye’de Uluqol Kids liderliğindeki velilere danışarak yuvarlak masa toplantısı yaptı.

Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye bölge başkan yardımcısı Darya Matras, “Bir ebeveyn olarak Mani, çevrimiçi ortamda ve güvenlikleri konusunda değerli taşları geçtiklerini bildiklerinde arkadaşlarının çocuklarıyla bağlantı kuruyor Endişe, ne kadar zor? Bu nedenle, çocuklarına yaşlarını güvenli, alakalı ve arkadaşlarıyla iletişim kurmak da güçlerini ve dijital sürdürülebilirliklerini geliştirmek için bir yer ve Dijital Vatandaşlık öğrendi Messenger Kids Facebook Hayatımı Türkiye’de geçirdiğim için çok mutluyum. “

Ebeveyn uyku modu kontrolü

Uygulama sadece yakın arkadaşlara izin veriyor, aile üyelerinin ve ebeveynlerin Facebook Ortadoğu, Afrika ve Türkiye’nin çevrimiçi güvenlik politikası başkanı Sylvia Musselag Thani ve Bu uygulamalar, uyku modundan günler ve saatler sonra kullanılabilecek çocukların ebeveynlerini tanımlama fırsatı sunar. Var dedi.

‘Başvurular 13 yıllık kurallara uygun değil …’

Facebook sevdikleriyle bağlantı kurabilecekleri bir alandır, çocuklar ayrıca konunun korunmasına verilen önemden yola çıkarak Facebook’un Kamu Politikası Başkanı Facebook Talk World Pekio de Messenger ile konuştuğunu söyledi. Çocuklarla ilgili olarak:

“Facebook ve Instagram gibi uygulamalarımız 13 yaşın altındaki çocuklar için tasarlanmamış olsa da, ana fikir çocuklara çevrimiçi bilinçli olarak etkileşime geçmelerini öğretmek için bir platform oluşturmaktı. Kontrol her zaman aklımızdaydı. Bu doğrultuda, çevrimiçi güvenlik, çocuk gelişimi ve medya uzmanlarına danışarak Messenger Kids’i 2017 yılında başlattık. Son iki yılda, tüm aileler için faydalı olacak bir mesajlaşma uygulaması geliştirmemizi sağlayarak, dünyanın dört bir yanından ebeveynler ve uzmanlarla görüşmelerimizi sürdürdük. Coronavirus tüm yaz boyunca salgın ve sosyal mesafe uygulamalarıyla devam edecek ve bu ‘dijital oyun alanı’ zamanın Türkiye’deki ailenizle paylaşmaya geldiğine inanıyor. “

Profesör Dr. Betül Ulukol, “İnternet ve yeni medya uygulamalarını kullanan çocuklarımız için güvenli bir ortam yaratmak, bu ortamdaki faaliyetlerini izlemek ve olumsuz bir durumla karşılaştıklarında en uygun müdahaleyi yapmak bizim görevimizdir.” Dedi. Bu bağlamda, ebeveynlerin dijital okuryazarlık becerilerini geliştirmeleri ve çocukları için interneti güvenli ve etkili bir şekilde kullanabilmeleri için çocuklarına örnek davranış göstermeleri son derece önemlidir. “

You might like

About the Author: Ceyden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir