Transferde son dakika … Younus Belhanda’ya gidiyor!

Transferde son dakika ... Younus Belhanda'ya gidiyor!

Yunus Belhanda, sezonun başından beri Standlar tarafından Galatasaray’daki performansı nedeniyle eleştiriliyor. İki yıl boyunca Faslı futbolcuyu kadrosuna eklemek isteyen ve hatta geçen sezon devrenin ortasında ciddi bir teklif sunan Suudi Arabistan’ın Al Ahli takımı, bir kez daha keseyi yaptı Ağız açıldı.

Belhanda, bir önceki sezonda kendisine verilen bir teklifi de kabul etti, ancak şampiyonluk yarışı nedeniyle takımının ayrılmasına izin verilmedi. Ancak bu sezon kuralların ve personelin de transferi onayladığı ortaya çıktı.

Maaşı üzerinden indirim yaptı

Al Ahli, Galatasaray ile bir yıl daha sözleşmesi olan Belandha’ya yılda 7 milyon dolar teklif ederken, Suudi Arabistan yılda 3 milyon 350 bin avro (yaklaşık 3,8 milyon dolar) sarı kırmızı kazanan yıldız futbolcudur. , Ancak salgın sırasında yönetim için yüzde 15 ödeme kesintisi kabul eder. Takımın yeşil ışık yaktığı ortaya çıktı. Al Ahli’nin yıllık 7 milyon dolarlık maaş teklifinden olumlu getiri sağlayan Belhanda, övgüye değer bir gelir elde ederek Galatasarai’ye bakmaya başladı. Oyuncudan “OK” yanıtı alan Al Ahli de Galatasarai kulübüyle temasa geçti.

Sezon finali

Suudi Arabistan ekibi, Fas yıldızı için referans almak üzere sarı-kırmızı kulübe 4 milyon avro teklif etti. Beltanda’nın satışına sıcak bakan Galatasarai yönetiminin 5 milyon avro için müzakere edildiği öğreniliyor. Sezonun sonunda, iki kulübün tekrar masaya oturacağı ve transfer işlemini bitirmek için bir araya geleceği söylendi. Taraflar transfer ücreti rakamları, 3 ve 2 şampiyona sezonu orta saha oyuncusu Galatasaray üzerinde anlaşırlarsa, Türkiye Kupası 1 1 Superchi şampiyonu Kazanan Belhanda, 1 yıllık sözleşmesinin sonunda kalmak için sarı-kırmızıya veda etmek zorunda kalacak.

(Spor galerisi)

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir