Trabzonspor Maçı PFDK Gönderileri Açıklandı!

Trabzonspor Maçı PFDK Gönderileri Açıklandı!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) hukuk müşaviri Tranzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağağalı, Alanyaspor Kulübü Başkanı Hassan Çavuşoğlu ile Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) iletti.

TFF’nin yaptığı açıklamada, Süper Lig’in 28. haftasında Aytemiz Alanyaspor ile Trabzonspor arasındaki maçtan sonra gerçekleşen olaylarla ilgili olarak her iki kulübün başkan ve menajerlerine PFDK’nın gönderildiğini söyledi.

Ahmet Auzaru’nun yasadışı eylem talimatları, talimatlarına karşı eylem ve güvensiz davranışlarına karşı ifadeleri nedeniyle disiplin cezasına yollandığı bildirildi.

Hassan uavuşoğlu’nun sportmenliğe karşı eylemleri ve sportmenliğe karşı ifadeleri nedeniyle PFDK’ya sevk edildiği kaydedildi.

Ayrıca Trabjonspor’un 3 yöneticisinin ve Alnyspor’un 2 yöneticisinin dikkatle Disiplin Kuruluna gönderildiği söylendi. Burgundy-Blue Club’tan Ertuğrul Doğan, Yusuf Hyloglu ve Emin Kahraman ve Orange-Green Club’dan Fatih Göçmenoğul ve Muhammet Abdulkadir Ak PFDK’ya devredildi.

Atithiz Alanyaspor yarışmasında kırmızı kart gören TrazonSpores İranlı oyuncu Majid Hosaini’nin de yasadışı eylemlere dayanan disiplin kuruluna yönlendirildiği kaydedildi.

Diğer yandan saha olayları nedeniyle Trabzonspor ve Aetemiz alnyspor da PFDK’ya yönlendirildi.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir