Tokyo Olimpik spor boks kotası yarışma tarihleri ​​açıklandı

Tokyo Olimpik spor boks kotası yarışma tarihleri ​​açıklandı

Türkiye Boks Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Şubat – Mart, Mayıs ve Haziran ayları için Avrupa kıtasal eleme yarışmaları dünya tarihinde eleme yarışmalarına katılacak.

Bu konuda Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Aip Gözke yaptığı açıklamada, “Bu süreçte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, gençlik ve spor bakanı Sayın Mehmat Muharram Kasapulu sporcularına yüz yüze ihtiyaçlarımızı hem telefon hem de telekonferans verdi. Olimpiyatlar Milli Takımda eşi benzeri görülmemiş bir şekilde çağırıyor ve destekleyerek ilham kaynağı oldu, ayrıca Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (NOC) Başkanı ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkan Yardımcısı Sayın Yugur Erdner bize çok yardımcı oldu Vardır. ”İfade kullanıldı.

Erdoğan, Kasapowlu ve Erdner’e destekleri için teşekkür eden Gogege:

“Türkiye Boks Federasyonu’nda tüm paydaşlarımızla ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek şekilde, tüm gücümüzle çalışmak için verilen desteğe layık olmaya devam edeceğiz. Tokyo Olimpiyat Oyunlarında en başarılı olmayı hedefliyoruz. Olimpiyat madalyamızı alan ülke için milli marş olan daha fazla sporcunun katılımını sağlamak için personelimizde irade, irade ve gücümüz mevcuttur.

52 kalede mücadele eden Batuhan Oftaki, Olimpiyat kotası aldı ve salgın nedeniyle 12 sporcunun yarışması yarıda kesildi.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir