TikTok Amazon’dan Karar Verdi

TikTok Amazon'dan Karar Verdi

Amazon tarafından çalışanlara gönderilen bir e-postada, çalışanların şirketin e-postalarına erişmek için telefonlarında TikTok bulunmaması gerektiği açıklandı.

“Güvenlik nedeniyle, Amazon e-postalarına erişimi olan telefonlarda Ticketok’a artık izin verilmeyecek. E-postanıza erişmek istiyorsanız, Ticketok’u silmeniz gerekir.” Açıklama verildi.

ABD Yasak Çin Derneği Medya Uygulaması

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Salı günü yaptığı açıklamada, Tickcock da dahil olmak üzere Çin sosyal medya uygulamalarını yasaklamayı planladığını duyurdu.

Pompeo, ABD’nin Tiktok uygulamasının büyük bir güvenlik tehdidi oluşturduğu konusundaki tartışmalara dikkat çekerek, insanların telefonlarına kurulan Çin uygulamaları hakkında doğru şeyi yapacağını söyledi. Şu anda bu konuyla ilgileniyoruz. “

Tickcock’un yazılı açıklamasında Pompeo, “Kullanıcılarımıza güvenli bir uygulama deneyimi sunmaktan daha büyük önceliğimiz yok.” Çin hükümetine hiçbir zaman veri sağlamadık ve Bunu talep edildiğinde yapmıyoruz. ” Yanıtlandığı gibi.

ABD’de ve dünya çapında aylık 800 milyon aktif kullanıcısı olan Tiktok, kullanıcılarının Çin yönetimine kişisel bilgilerini verdiğini iddia ediyor.

Birçok ABD uzmanı, bu firmanın Amerikan ulusal güvenliği için bir tehdit olduğunu söylüyor.

You might like

About the Author: Ceyden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir