TFF, ‘tedbirlere, protokollere ve talimatlara göre hareket etmeyi’ uyarıyor

TFF, 'tedbirlere, protokollere ve talimatlara göre hareket etmeyi' uyarıyor

TFF web sitesinde yayınlanan açıklamada şunlar belirtildi:

“06.12.2020 tarihinde Süper Lig’den ve 19.6.2020 tarihinde TFF 1. Lig’den tüm Türkiye’ye lig maçları yapıldı. Medya, yayıncı organizasyonu, personelimiz, tüm stadyum personeli ve TFF’deki tüm paydaşlarımız. Kulübümüzün oyuna katkıda bulunma süreci yaptığımız şeydir.

Maçın başlamasından bu yana yaşanan deneyimler ışığında sizi bazı konularda bilgilendirmek istiyoruz, böylece süreç sorunsuz ve hastalık riskinden uzak sağlıklı bir süre devam edebilir.

Birincisi, en önemli gerçek, salgın sürecin hala devam ediyor olmasıdır. Bu nedenle TC’nin Sağlık Bakanlığı tarafından önerilen protokolü tersine çevirmek için ilan edilen tüm önlemlere odaklanması, TFF Futbol’a göre tedavi edildi ve TFF Covidien-19, TFF 1. Ligi ve Zeerat Türkiye Kupası’nın patlak vermesi nedeniyle Süper Lig’i bozdu. Yarışma ile ilgili talimatlara göre çalışmak önemlidir. Özellikle, tanıma listelerinin dışından birini stadyuma götürmemek, herhangi bir çerçeve olmaksızın kuralları takip etmek (maskelerin kullanımı ve maskelerin doğru kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kuralları) çok önemlidir.
Mevcut tüm düzenlemelere, kulüp içi sosyal hayata ve kulüp dışı günlük hayata sıkı bir uyumla, süreci sorunsuz bir şekilde tamamlamak mümkün olacaktır. Özellikle alışveriş merkezleri, restoranlar gibi kalabalık yerlerde yaşamaya zorlanırsa bu kurallara uymak daha önemli hale gelir.

Futbola dönüşün başlamasının ve ülkemizde normalleşme programının uygulanmasının hastalığın gittiği anlamına gelmediği açıktır. Bu, özellikle bu dönemde, sosyal mesafeyi korumak, maskelerin doğru kullanımını sağlamak ve özellikle ellerimiz olmak üzere kişisel hijyene dikkat etmek için en kaçınılmaz kuraldır.

Olumsuz durumlar veya yüzleşme riskinden kaçınmak için; Hala dikkatli olmalıyız, kurallara uymalıyız, sabırlı ve tetikte olmalıyız.
Gösterdiğiniz destek ve işbirliğiniz için teşekkür eder, dünyanın ve ülkemizin en az sağlık ve hasarla yaşadığı bu zorlu süreci atlatmayı umuyoruz. “

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir