Tanzanya Başkanı: Oruç ve dua sayesinde koronovirüs bitti

Tanzanya Başkanı: Oruç ve dua sayesinde koronovirüs bitti

Ulusal basında yer alan haberlere göre, Cumhurbaşkanı Magufuli, ülkenin hızlı ve Kovid-19’a karşı dualarının virüsün ülkede yok edilmesine yol açtığını söyledi.

Magufuli, “Allah’ı ilk sıraya koyan bir ülkenin lideri olmak beni mutlu ediyor. Allah Tanzanya’yı seviyor. Tanzanya’da Şeytan’ın işi her zaman yenilecek çünkü Tanzanya halkı Allah’ı seviyor . ” Kullanılan ifadeler.

Öte yandan, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) hükümetin Kovid-19 stratejisi hakkında endişelerini dile getirdi.

Devlet verileri açıklanmadı

Tanzanya geçen ay Kovid-19 vakalarının yetersizliği nedeniyle uluslararası uçuşlara yeniden başladığını duyurdu. Karar, salgına karşı yeterli önlem almadıkları için eleştirilen Tanzanya Cumhurbaşkanı John Magufuli’nin, ülkesinin turizm gelirinden yoksun bırakılmasını istemediğini söyledi.

Nisan ayı sonundan bu yana Kovid-19 ile ilgili verileri kamuoyu ile paylaşmayan hükümet, son zamanlarda ülkede 509 olumlu vaka bildirdi ve virüsün 21 ölümü neden oldu.

Halkın camilerde ve kiliselerde toplu ibadete izin vererek çalışmaya devam etmesini isteyen Tanzanya lideri, gizlice ulusal laboratuvara insan isimlerini gönderdiğini ve hayvan, meyve ve yağ örnekleri gönderdiğini ve Papaya ve keçinin sonuçları pozitifti.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir