Suriye Geçici Hükümeti: Dera kuralı onayladı

Suriye Geçici Hükümeti: Dera kuralı onayladı

Suriye geçici hükümetinin başkanı Abdurrahman Mustafa, “rejim ve milisleri artan muhalefetin sesini sona erdirmek için dera ile çatışıyor” dedi. dedim.

Suriye geçici hükümeti Cumhurbaşkanı Mustafa, ülkenin güneyindeki Dera ilindeki mevcut durum hakkında açıklamalar yaptı.

Esad rejimi ve İran destekli yabancı terörist grupların ülkenin güneyindeki Dera ilindeki artan askeri kitle konusunda endişeli olduklarını söyleyen Mustafa, yerlilerin soykırım riski altında olduğunu söyledi.

2018’de Rusya tarafından imzalanan anlaşma sonucunda rejim güçlerinin ele geçirildiğini belirten Dera, yerel halkın rejime ve destekçilerine karşı savaşmaya devam ettiğini söyledi.

“Alay Dera Duymak Dera”

Rejim ordusu ve İran destekli yabancı terörist gruplardan oluşan rejim güçlerine ulaşmak için anlaşmaya varılmadığını vurguladı. “Dera’nın Rejimi ve Milisleri Artan Çelişkili Sesleri Sonlandırma Kümesi.” dedim.

Rejimin bölgeye hakim olamayacağını belirten Mustafa, şunları söyledi:

Diyerek şöyle devam etti: “Bölgelerine giren ve çocuklarını alıkoyan rejim güçlerine karşı çıkan halkımız, güvenlik güçlerinden tekrar baskı altına girmek istemiyor. Devrimimiz devam edecek. Geleceğin insanları bize ait.” Suriye, Mısır ve Libya’daki putşist askeri subaylar yok olmaya mahk “m. “

Mustafa, “Buradan, koronavirüsünüzle meşgul olan uluslararası topluluğu davet ediyoruz. Çalışmaya. Güney’de binlerce sivil tehlikede. Acil önlemlere ihtiyaç var.” dedi.

Dera’daki en büyük disfonksiyon

15 Mart 2011’de Ortadoğu’da bir “Arap Baharı” dalgasının ardından Suriye’ye atlayan bir grup öğrencinin okul duvarına hitap eden Esad, “Ey Doktor (Esad) Şimdi sıra sizde” Yazılarıyla başlayan Suriye’deki popüler ayaklanmanın sigortası Dera şehrinde ateşlendi ve şehir yıllarca rakiplerin eline geçti.

Bununla birlikte, rejimin abluka ve yoğun saldırılara maruz kaldığı Dera’da, Temmuz 2018’de rakiplerle müzakereler yapıldı ve bölgede kalmak isteyenler, anlaşmayı imzaladı ve ağır silahlarını rejim güçlerine teslim etti. Verdi, uzlaşmayı reddeden gruplar zorunlu göçle ülkenin kuzeyine gönderildi.

Devreden ayrılmayan eski muhalefet grupları, rejim askerlerinin girdiği Tafas, Dera el-Beld, Basra Şam gibi alanlarda hafif silahlarla mücadele ediyor.

YARDIM VE YARDIM

Anlaşmaya göre, hükümet kamu kurumlarıyla ilgili binalarda dururken, bu alanlarda yönetişim ile ilgili sadece bir polis karakolu var.

Esad rejimi güçleri tamamen deraya sahip olduklarını açıklasalar da, bilinmeyen insanlar tarafından suikast ve saldırı girişimlerine maruz kaldılar. Üst düzey askeri subaylar da dahil olmak üzere düzinelerce rejim unsuru, rejimin orta ve kırsal bölgelerindeki rejimin askeri ve güvenlik noktalarını hedef alan bu saldırılarda öldü.

Yerliler rejimi anlaşmayı izlemeleri konusunda uyarırken, tutukluların serbest bırakılması için genellikle gösteriler düzenliyorlar.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir