Süper Lig’de dört yaşlı yaralandı

Süper Lig'de dört yaşlı yaralandı

Süper Lig’de takımların sakatlıkları sona ermiyor. Mart ayında Coronavirus nedeniyle aradan sonra lige dönen takımlar sakatlıklarla uğraşıyor. Evde zaman geçirdikten sonra, hızlı antrenmana başlayan birçok futbolcu, özellikle dayanıklılık ile yaralanmalara devam etti. Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbasky ve Trabzonspor da bu nedenlerden dolayı yaralanırken, futbolcular özellikle kısa hazırlık dönemleri, uyumluluk ve dayanıklılık sorunları nedeniyle birden fazla kas yaralanması geçirdi. Dört büyük takım maç formunu yakalamak için yoğun bir hızda çalışsalar da, kalan 5 haftanın seviyesine ulaştılar, ancak eksikliklerin etkisi ile puanlarda aynı başarıyı yansıtamadılar. Şampiyona ve Avrupa hedefi olan Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahe ve Trabzonspor artık kalan haftaları finallerle izliyor.

GALATASARAY, en çok özürlülükten etkileniyor

Bu dönemde özellikle Galatasarai engellilik konusunda en çok karşılaşılan takımdı. Ruire Risopper maçında Muslera ve Andon’a kaybeden Sarı-Kırmızılarda, son Medipole Baisakishir maçında Falcao, Marco ve Lemina ve Lynes yaralandı.

Galatasaray’ın Beşiktaş, Fenerbaki ve Trabzonspor’a zarar verdiği yaralanma sorunu, lig bitiminden 5 hafta önce 4 yetişkin için kabus oldu. Beşiktaş’ta Adem Ljjic, ​​Vida, Kevin-Prince Boteng; Fenerbağ’da Tonga Cagarasi, Mehmat Ekisi, Simon Flett, Serdar Aziz, Vedat Murik; Trabzonspor’da Anthony Makakem, Caleb Ekuban, Sosa ve maç takımını yalnız bırakan Yurikan Skyr bazı maçlarda sahada görünmedi.

BAAKROMEHİR Liderinden

Büyük dördünün yaralanması da şampiyonluk yarışını etkiledi. Ankur’un yenilgisi, Thakur Rizspor maçı ile ayrıldığında Gatasarai ile başladı, Ghaznitep geçen hafta FK ve Besakeshir maçlarıyla devam etti. Bu süreçte, 6 oyuncuyu engellilik için feda eden sarı-kırmızı da şampiyona şansını zorlaştırdı.

Aynı sorunlar Trabzonspor’da da var. Coronoires’dan sonra lige bir Gogetepe zaferi ile başlayan Burgundy mavisi çocuklar, önümüzdeki 2 maçta 4 puan kaybetti ve şampiyona yolunda önemli yaralanmalar yaşadı. Bu şeritte finalist olmayı başaran Zirat Türkiye Kupası Trabzonspor çatışması. Aradan sonra sakatlıkları nedeniyle 3 oyuncudan ayrılan Karadeniz takımının hedefi, tüm takımla şampiyonluğa ulaşmak ve kupayı kaldırmaktır.

Hareketlerine bağlılıkla devam eden ve sakat bir oyuncu olmayan Medipol Baisakihir, özellikle rakipler yaralanmalarla mücadele ettiğinde en verimli ekipti. 60 puanla liderlik koltuğunda oturan Okan Buruk öğrencileri 29. haftadan itibaren en yakın takipçileri Trebzonspor’un 2 puan ilerisinde şampiyona yolunda kazançlarını ve umutlarını koruyorlar.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir