Sony Epic Games’e 250 milyon dolar yatırım yaptı

Sony Epic Games'e 250 milyon dolar yatırım yaptı

Spor dünyasında sürpriz alışverişe yeni bir katkı var. Japon teknoloji devi Sony, ‘Unreal Engine Game Engine ve Fortnite Game’in geliştiricisi Epic Games’e 250 milyon dolarlık stratejik yatırım yaptı. Bu son yatırımla Epic Games’in yatırım hacmi şimdiye kadar 1.8 milyar doları aştı.

Sony’nin Epic Games’i ne kadar satın aldığına dair resmi bir açıklama olmamakla birlikte, söz konusu payların azınlık payları olduğu söylenmiştir. Geçen ay yayınlanan verilere göre, Epic Games’in değeri 17.8 milyar dolar.

Bu rakam göz önüne alındığında, Sony bu yılın sonbaharında yeni oyun konsolu PlayStation 5’i (PS5) piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 250 milyon dolarlık bu yatırım Epic Games’in yüzde 1,4’üne karşılık geliyor.

‘Bileceğiz’

Sony Corporation CEO’su ve Başkan Kenikero Yoshida, Epic Games’in Unreal Engine ve Fortnite ile oyun dünyasında durduğunu belirterek, “Epic ile sadece oyunlarda değil, hızla büyüyen dijital eğlence sektöründe.” Ayrıca içinde Değer katmak için daha fazla işbirliği fırsatı keşfedeceğiz. “

Epic Games kurucusu ve CEO’su Tim Sweeney, “Yaratıcılık ve teknolojinin kesiştiği noktada, oyunların, filmlerin ve müziğin kaynaşmasına yol açan gerçek zamanlı 3D sosyal deneyimler vizyonunu paylaşıyoruz. Birlikte, tüm tüketiciler ve içerik üreticileri için daha açık ve erişilebilir bir dijital ekosistem oluşturmaya çalışacağız. “

You might like

About the Author: Ceyden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir