Son dakika … Maç tespit davasında 15. duruşma başlıyor

Son dakika ... Maç tespit davasında 15. duruşma başlıyor

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silvertree Hapishanesine karşı açılan Fenerbahe Kumpus davasındaki 15. duruşma, Futullah terör örgütü / Paralel Demiryolu Binası’nın (FETÖ / PDY) sözde tespit soruşturmasında bir kumpas kurduğu iddiasıyla . Silivri Panel ve Yürütme Kurumu bugün kampüste başladı. 1-2-3 Temmuz tarihlerinde duruşmaya Fenerbaki genel sekreteri Burak Kağlan Kızılhan, yönetim kurulu üyeleri Fethi Pekin, Sertaç Komsuoğlu ve kulüp avukatı Naim Karakaya katıldı.

Diğer yandan Fenerbaki Kulübü Başkanı Ali Kok, 3 Temmuz Cuma günü Silivri’yi ziyaret edecek ve şikayetçi olarak duruşmaya katılacak.

FETHB PEKİN: FENERBAH BULUNAMIYOR

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu üyesi olan Fethi Pekin, engelli kaliperlerdeki engelli vakası. Fenerbahe’de kurulan Kumpasların sanıklarının kovuşturulduğu Kaliper davasının 15. duruşmasındayız. 1-2 gün 3 Temmuz’da devam edecek. 3 Temmuz ile çakışmamız bizim için çok önemli. Başkanımız aynı zamanda Fenerbahçe adına konuşacak ve teslim edecek. Bu anlamda çok önemli bir gün ve basının yakından takip edilmesini istiyoruz. Bildiğiniz gibi, 3 Temmuz 2011’de Fenbahlerimizde yürütülen bu yasadışı operasyon sonucunda Fenbahlerimizin temiz olduğu ve daha sonra bu sanıkların yargılama sürecinin başladığı keşfedildi. Bu süreç uzun sürdü ve salgın tarafından biraz kesintiye uğradı. Bildiğiniz gibi, bu test aslında Nisan ayında yapılacak. Kararın 1-2 dakika sonra çıkacağını düşünüyoruz. Fenerbahçe’miz kusursuz. Standımız ilk günkü standımıza benzer. Fenerbahçe eşleşmiyor, değil. Fenerbahçe, ülkemizin en büyük ve en güçlü sivil toplum kuruluşudur. Fennerbash olsun ya da olmasın herkes bu konuyu yakından takip etmelidir. ”

NAMM KARAKAYA: Bu, öncü durumda FIR’tır ve süreçte ayrı raporlarla tamamlanmamıştır

Fenerbaki Spor Kulübü’nün avukatı Naeem Karkaya, “Hukukun bir kuralı var; adaletsizliği önleyemeyeceğiniz zamanlar olabilir, ancak buna itiraz etmeyeceğiniz veya adaletsizliği önleyeceğiniz bir zaman olmamalıdır. 3 Temmuz sürecinde bunu başından beri ifade ettik, ‘Bu dava hukuk davası ile başlayamaz, ancak bu süreç yasadışı yapıların, yasadışı yapıların ve örgütlerin Fenerbaki’yi işgal etme kararıyla sonuçlanır. 11 yıl sonra da aynı şeyleri çok kolay söyledik, odak Fenerbachi’ye yapılan işlerin kumpas olduğunu daha da netleştirdi. Mesele şu ki, bu dosya 15 Temmuz’dan önce araştırıldı. Aslında, Kaliper vakalarının ilklerinden biridir ve süreç farklı nedenlerle henüz tamamlanmamıştır, ancak en büyük dileğimiz Yasanın süreci ve işleyişi hızlı bir şekilde tamamlanmalı, bu kanunun haksızlığı. 107 sanıktan 14’ü ıssız, bazıları da kaçakçılıktan hüküm giyiyor. Yenildi. Yaklaşık 80 şüpheli sorgulandı. Savcının görüşü sonraki aşamalarda ortaya çıkarsa, bunu 2020’de tamamlamayı umuyoruz. Bu sadece Fenerbahçe meselesi değil. Bu, yanlış yaralanan herkes için geçerlidir. Bu nedenle tüm toplumun konuyu talep etmesini bekliyoruz. ‘

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir