Son Dakika Haberleri! Elektrikli ev treninin sonuna doğru

Son Dakika Haberleri! Elektrikli ev treninin sonuna doğru

Sahada kurulan ulusal elektrikli trenin inşaat aşamalarını inceleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karishmayilo, yerli ve ulusal sermayeyle birlikte üretilen yüksek hızlı trenin 30 Ağustos’ta pistlere çıkacağını açıkladı.

Türkiye Vagon Endüstrisi Anonim Şirketi (TÜVASA üretti), maksimum hızı 160 kilometreye ulaşan bir ulusal elektrikli tren üretti. 2013 yılında alınan kararla, Ulusal Elektrikli Tren Seti üretmekle görevli TÜVASA, yılda 240 alüminyum araç üretecek.

Ulusal Treni araştıran Bakan Karishmaylu bir açıklama yaptı ve “Ülkemiz ve Sakariya için çok önemli bir gündemin gündemindeyiz. Ülkemizde ilk kez planlanan yerli ve ulusal elektrikli trenlerin son aşamasına tanık olduk. İnşallah, demiryolunu indirip testi başlatacağız ve mümkün olan en kısa sürede yolcuları alacağız. Proje kapsamında ilk altyapıyı kurduk. Alüminyum gövde üretimi, boyama ve kumlama tesisleri 2019 yılında trenimizde tanıtıldı. Ulusal elektrikli tren setlerimizin çalışma hızı 160 kilometredir. Ayrıca, 225 km / s hıza ulaşabilen ve vatandaşlara konforlu ulaşım hizmeti sunan yurtiçi hızlı tren için çalışmalarımız çok hızlı devam ediyor. Ar-Ge’deki genç dostlarımız bu konuya odaklandılar. Tedarikçilerimiz yerli. Ulusal trenimiz, sektörümüzün gelişiminde lokomotif görevi görmüştür. Yeni trenimizde yolcu güvenliği ve konforu bir önceliktir. Bir setteki toplam koltuk sayısı 324’tür. Bunlardan iki tanesini engelli yolcularımıza ayırdık. Tren engelli yolcular için özel bölümlerde olacak. Trenimizi güvenlik, otomatik durdurma, tam otomatik klima ve kamera sistemi ile donatıyoruz. Maliyetlerimizi daha da azaltmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. “

Test günü 30 ağustos

Bakan Karismailoğlu, “Yurtiçi ulusal tren projemiz markalaşma ve ihracatın en önemli hedeflerinden biri. Kara, hava ve deniz güzergâhlarımızı, ulaşım notlarımızı hedefleyen ve teşvik eden ve bize desteğimizi asla bir kenara bırakmayan Başkanımıza teşekkür ederiz. Ulusal tren için çalışan herkese teşekkür ediyorlar, bu ulusal gururu hissettirdiler. Umarım, 29 Haziran’da tekrar burada olacağız ve tüm arkadaşlarımızla fabrika testlerine başlayacağız. Bundan sonra 30 Ağustos’ta bir seremonimiz olacak ve demiryolu testi ve yol testi başlayacak. Bundan sonra bu sene de yolcuları çalıştırmaya ve taşımaya başlayacağız.

You might like

About the Author: Muhammad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir