Son Dakika Haberleri: Bir darbede, kabileler yarısından sonra Libya’daki Libya’dan geldi

Son Dakika Haberleri: Bir darbede, kabileler yarısından sonra Libya'daki Libya'dan geldi

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından Libya’da tanınan Ulusal Uzlaşma Hükümeti (UMH) önemli noktaların kontrolünü ele geçirdikten sonra, ülkenin gayri meşru lideri Khalifa Howper kabilelerden gelen ülkede etkili bir rol oynadı. Libya’nın güneyindeki Ubri’deki Tuareg kabileleri, Haat’a sadakatlerini ilan ettikten sonra Şubat 2019’da UMH’yi geçtiğini açıkladı. Demirren Haber Ajansı (DHA), Tureg kabilesi tarafından UMH saflarına katılmak üzere ilan edilen bir sadakat metnine ulaştı.

Yasal olarak kabul edilmiş

Tuareg kabileleri, BMM’nin Libya Başbakanı Feiz Al-Sarraj başkanlığındaki Ulusal Konsensus Hükümeti (UMH) altındaki Savunma Bakanlığı, Sharara’daki resmi bir anlaşma metninde UMH’ye olan bağlılıklarını gösterirken. Saha, Sabra Askeri Komutanlığı tarafından mühürleriyle dikkat çekti.

İşyerinde işbirliği düşünüldüğünde, UMH’ye bağlılık

Tuareg kabileleri UMH’ye bağlılıklarını şu sözlerle açıkladılar: “Rag Volkanı ve Barış Fırtınası’nı yürütmek ve Libya kahramanlarını korumak için kan dökülmesinin ve kan dökülmesinin istikrarı için Libya Ordusunu onurlandırıyoruz. Şehit oldu. Türkiye’ye yardım ettiğiniz için de teşekkür ederim. Libya ordusunun, yardımcı güçlerin ve uluslararası kabul görmüş Ulusal Konsensüs Hükümeti’nin (UMH) kurulmasına olan bağlılığımızı tekrar teyit ediyoruz. Şapkacının Kirli Hedeflerini Kınıyoruz ”

Ülke çapında kooperatif toplumları

En büyük iki AŞINMA: I. Selim ve Benny Hilal. Bingazi çevresindeki Sirenica bölgesinden Selhim Mee. Hilal Mee Trablusgarp’ta etkili … Kaddafi’nin kendi kabilesi Kadapha Sirte’de etkili.

Dergi oluşturmaKaddafi’ye en yakın ikinci kabile. Fiziksel olarak odaklanmış. “Geçen yıl serbest bırakılan soyunma bombardıman uçağı El Megrai bu kabilenin bir üyesi. Bu bakımdan Kaddafi’ye içten bir borcu var. Ancak aralarında karşıtlar var.

El Mukabara, Batı’nın önemli kabilelerinden biridir. Genelkurmay Başkanı bu kabileye aittir. Trablus’un güneybatısında El Sable El Garbi bölgesinden etkileniyorlar.

Önemli kabilelerden biri El Avakir. Devlet ve Kaddafi yönetimi sırasında sömürgecilik karşıtı ayaklanmada etkili bir rol oynadı. Bu kabilenin bakanları var. Daha önce Berca bölgesinde baskındır.

Doğu’nun en etkili kabilesi, Mishrata kasabasında, Bingazi ve Darnay’da etkili olan Mishrata kabilesidir.

El Zavia kabilesi: “Protestocular müdahale etmeye devam ederse, petrol akışını keseceğiz” diyor Fijan.

Tobruk’ta Mısır sınırında hakim olan kabileler Abdi ve Masmir’di. Masmir kabilesinin daha dindar muhafazakar olduğu bilinmektedir.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir