Son dakika … Galatasaray’ın 1 milyar 656 milyon TL borcu

Son dakika ... Galatasaray'ın 1 milyar 656 milyon TL borcu

Galatasaray Başkan Yardımcısı Kan Kanakal, sarı-kırmızı halkın video konferans yönetimi ile Haziran ayında yapılan konsey toplantısında yapılan düzenli toplantıda genel ve finansal konular hakkında açıklama yaptı. Korona virüsü salgını öncesinde ligde iyi bir çıkış olduğunu belirten Kankal, “Ekibimiz iyi mücadeleleriyle zirveye yakındı. Salgından dolayı ilk maçta yaşadığımız yenilgi ve talihsiz yaralanmalar. Ancak şampiyonluk iddiamız devam ediyor ”dedi.

“Nakit akışı kaybı yaklaşık 35 milyon Euro”

Son Beşiktaş Derbisinin seyirci olmadan oynaması nedeniyle Süper Lig’e dönüş nedeniyle tüm gişe hasılatını kaybettiğini söyleyen Kahn Skeleton, “salgın sürecinde yayın gelirimizi tamamen kapattı” Mart, Nisan ve Mayıs gelirlerimizi almadık, mağazalarımız kapandı, döviz kurlarını kaybettiğimiz dönemde sponsorlarımız sayesinde koleksiyonlarımızı hafif bir gecikme ile tahsil edebildik, Ancak ekonomik daralma nedeniyle önümüzdeki sezon sponsorluk gelirimizde olası bir düşüş olacak ve gişe gelirlerinde bir azalma oldu. “Tüm bunlar bizim için yaklaşık 35 milyon avroluk nakit akışı kaybı. Bu yüzden UEFA Şampiyonlar Ligi’nden gelirimizi kaybettiğimizi söyleyebilirim. “

“Oyuncularımızdan affetmelerini istedik”

Korona virüsü salgını sürecinde bazı önlemler aldığını açıklayan Kan Kanakal, “Sosyal bir kurum olma sorumluluğuyla herhangi bir işten çıkarma veya küçülme operasyonuna girmedik. Zamanın ödenmesinden faydalanabildik ama yükümüzü azaltabildik. ” Yükümüzü azaltmak için aldığımız bir diğer önlem ise futbolcularımızdan ve teknik personelimizden önerilerini akıllarında tutarak maaşlarından feragat etmelerini istememizdir. Yapmayı planlıyoruz ”.

Kredi 1 milyar 656 milyon TL

Galtasarai Başkan Yardımcısı Kan Kanakal, Diwan toplantısında mali durum hakkında bir sunum yaptı. Kankal, 31 Mart 2020 tarihi itibariyle konsolide net borcunun 1 milyar 656 milyon TL olduğunu açıkladı. Kan Kankal, bu yılın ilk çeyreğinde 33,8 milyon TL gelirine rağmen 103,4 milyon TL gider yaptığını söyledi.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir