Şizofreni hasta tokat onu teyze sıkışmış içinde sokak

Şizofreni hasta tokat onu teyze sıkışmış içinde sokak

Sakariya’da, onu evde istemediğini iddia eden kayınbiradını tokatladığında, mahkeme tarafından evi terk etmeye mahkencedm edilen adam, hiçbir yerde olmadığı için yardım istedi.

Sakalaya’nın Arifiyye bölgesinde yaşayan şizofreni hastası Zaire Lelec, spor salonu korona önlemleri altında kapatıldığında babasının evine ve erkek kardeşine döndü.

Evde istemediğinde şikayet etti

Kardeşi ile iki hafta yaşayan Zafar Lelek, Arifiye Karakoluna ve Sakarya Cumhuriyet Savcılığına, evde istemediğini ve babasının evinde yaşama hakkına sahip olduğunu iddia ederek şikayet etti.

Yengeçini vur

Vijay, Llek’i tokatlar ve geçen Pazar günü tıraş olurken evden ayrılmasını istediği iddia edilen kayınbiraderini iter. Düşüp koluna zarar veren Fatema Lelek, karakola gitti ve Zepher Lelek’ten şikayet etti.

1 ay eve götürebilir

Mahkemenin kararı ile Zepher Lelek evden bir ay hapis cezasına çarptırıldı. Zafar Lelek, Adapazarı Yenichami’nin arkasındaki sedirlerde yatmaya başladı.


“Sanırım son tarihi geçeceğim”

Virüsle savaşma süreci bittiğinde, tekrar çalışacak ve kendi emrini kuracağını söyleyen Zafar Lelek. “Bir handikap raporum var. İşyerim kapatıldı ve ücretsiz olarak götürüldüm, bu yüzden resmi daireme geri döndüm. Evimiz aileye ait. Bu, merhum annem ve babam tarafından inşa edilmiş bir ev. Kardeşim, teyzem ve yeğenim evde yaşıyor. 25 gün önce eve geldiğimde kardeşim, kız kardeşim ve yeğenim beni istemedi. Kardeşime burada geçici olarak kalacağımı söyledim. Bu bir aile evi, bu evi inşa etmedin. Evin annem ve babam tarafından inşa edildiğini söyledim. “ Dediler.

“Tıraş makinesi, yangam geliyor ve çıkıyor”

Bir haftadır sokaklarda olan Zafar Lelek, “Engelli olduğum için evimden uzaklaşmak istemiyorum. İşe alındım, ancak virüs olayı nedeniyle geçici olarak burada olacağım. Bu kez aşağılayıcı, bana hakaret eden kelimeler kullanmaya başladılar. Sonra savcılığa gittim ve beni istemedikleri bir dilekçe verdim. 3 günlük sokağa çıkma yasağı içinde sakalları tıraş ederken, teyzem arkadan geldi ve geldi, git, git.


“Kuruyım, mutluyum”

Kelimelerle motive olduğum için döndüm ve tokatladım. Çok ağladığında hiçbir şey söyleyemedim ve tokatladım. Tokatımla yere düştüm, bu sefer yalanlardan ağlamaya başladı. Sonra bana bir süspansiyon yazdılar. Yaşamak için bir yerim olmadığını söyledim, belki bir günlüğüne bir akrabada kalacağım ama yarın kalamayacağımı söyledim, bu yüzden sokaklarda bir hafta kaldım. Bir ay evden çıkmaya karar verdim.

“Devlet Bana Yardım Et”

Bu yüzden sokaklarda bir hafta kaldım. Bir ay evden çıkmaya karar verdim. Hükümetin bu sürecin tamamlanmasına kadar yaşayacak bir yer sağlamasını istiyorum. “ Dedi.

You might like

About the Author: Bertan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir