Siyam ikizleri Londra’da ameliyat sonrası eve döndü

Siyam ikizleri Londra'da ameliyat sonrası eve döndü

İkizlerle Sağlık Bakanlığı’na ait Hava Ambulansı Türkiye, Ankara Fiziği’nde tedavi için şehir hastanesine geri döndü.

Siyam ikizleri Darman ve Yishit, iki yıl önce Antalya’da doğdu, başkanları Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emin Erdoğan’ın himayesinde İngiltere’de bir operasyonla sıkıştı ve ayrıldı.

Londra’nın Luton Havalimanı’ndan ayrılan, Siyam ikizleri Durman ve Yizit ile anneleri Fatma ve babaları Emer Iorta’yı taşıyan Hava Ambulansı, sabah Essenboa Havalimanı’na indi.

“Devletimizden daha iyi”

Gazetecilere yaptığı açıklamada, babası Ömer Universal’ın operasyondan sonra çocuklarıyla Türkiye’ye dönmenin sevincini dile getirdiğini, “Allah krallığımızdan razı olsun ve olmasına izin vermeyin. dedim.

Ö Durman ve Yitzit’in sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyen Merry Everensel, “Çocuklarımızın sorunu yok. Yeme ve içme konusunda hiçbir problemleri yok, her şey normal.” dedi.

Siyam ikizleri Londra’da ameliyattan ayrıldı VIDEO’ya döndü

“İstediğimiz zaman sıfırdan başlayacağız”

Baba Everensel, bir sonraki turda her şeye sıfırdan başlayacağını söyledi, “Çocuklarımız yeniden hayata başlayacaklar, neredeyse yeniden doğuyorlar. Her şeye sıfırdan başlayacağız. Tanrıya şükürler ki sağlıklarını geri kazandılar. Bir sonraki süreçte her şey daha iyi olacak.” Kullanılan ifadeler.

Baba Everensal, çocukların ilk kez gördüklerinde şaşırdıklarını açıkladı.

Anne Fatma Everensel, ikizleri iyileştiği için mutlu olduğunu vurgularken, farklı duygular içinde hiçbir ayrıntı vermeden yaşadığını da belirtti. Siyam ikizlerinin Ankara Şehir Hastanesinde fizik tedavi alacağı öğrenildi.

Çift kafa ayırma

Fatma ve Omar Evernsal çiftinin baş ikizleri 22 Haziran 2018’de Alanya, Antalya’da doğdu.

Başkanlık, Antalya ve İstanbul’daki çeşitli hastanelerde tedavi edilen Siyam ikizleri için devreye girdi ve kafaları sıkışmış olduğu için hayatları zordu.

Sağlık Bakanlığı’nın havalimanı ile İngiltere’de alındı

İngiltere’deki Great Ormond Street Hastanesi yetkilileri ve benzer ameliyatların yapıldığı Türkiye’deki doktorlar aile ile temasa geçti. Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçağı, Siyam ikizleri ve aileleri 1 Aralık 2019 tarihinde İngiltere’ye götürüldü.

3 büyük ölçek

Benzer cerrahi deneyimi olan çocuk nöroşirürji, Kaşmirli Müslümanlar Owais Geelani ve David Dunaway liderliğindeki 2 Türk doktor dahil 42 kişilik bir ekip tarafından Londra’da gerçekleştirildi.

28 Ocak’ta, konjuge başlarından ayrılan Siyam ikizleri bir süre hastanede tedavi gördü. Bu süreçte, bebeklerin durumunun farkında olan bir Türk işadamı, Pakistanlı iş ortağıyla toplam 1,5 milyon £ ameliyat oldu.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir