Sığır ithalatı 2021’in sonunda kaldırılacak

Sığır ithalatı 2021'in sonunda kaldırılacak

HAGGEM’in yazılı açıklamasına göre, 1 Ocak 2022’ye kadar, hayvancılıkla zorla ithal edilmesine izin verilmeyeceği belirtiliyor.

Açıklamada, bu yıl gerçekleştirilen sığır ithalatının 2019 yılına göre yarı yarıya azaltılacağı ve 2019 yılında 660 bin kafa olarak gerçekleştirilen sığır ithalatının bu yıl 350 bine düşeceği belirtiliyor. Tamamlanacak.

Hayvan varlığı ve artan et üretimi

Sığır varlığının yüzde 80 arttığını ve 17,8 milyona ulaştığını vurgulayan ifade, son 17 yılda uygulanan politika ve destekle yumurtalık katılımının yüzde 52 arttığını belirtti. 48.4 milyon ve kırmızı et üretimi% 186 artışla 1.2 milyon tona yükseldi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) istatistiklerine göre, Türkiye nüfusunun yüzde 21’i 240’kk artışla 83.1 milyon arttı, böylece turist sayısı 45 milyon artış kaydetti, aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“Nüfusumuzun yeterli ve dengeli beslenmesi için, kırmızı etten protein ihtiyacını karşılamaya ihtiyaç vardır, üreticimizi korumak ve tüketicilerimizin eti makul bir fiyata tüketmelerini sağlamak önemlidir. Doluluk oranı ve arz-talep dengesi dikkate alındığında, hayvancılık sığırlarının arzı planlanmaktadır. Hayvancılık sektöründeki başarılarımız, destek ve projelerimiz sonucunda hayvancılık ithalatımız 2019 yılında bir önceki yıla göre yarı yarıya azaltıldı. Yıl itibariyle, yarıya indirilecek. 1 Ocak 2022’ye kadar, zorla hariç hiçbir şekilde hayvancılık ithalatına izin verilmeyecektir. ”

You might like

About the Author: Muhammad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir