Şehrin Libya’daki kızamık milislerinden arınmış bir kapta cansız birkaç ceset bulundu – Haberler

Şehrin Libya'daki kızamık milislerinden arınmış bir kapta cansız birkaç ceset bulundu - Haberler

Libya ordusuna ait askerler, ülkenin doğusunda yasadışı silahlı kuvvetlerin lideri olan Halife Khater milislerinden çıkarılan Qasr bin Gesir bölgesindeki bir konteynerde birkaç cansız ceset buldular.

Libya ordusu tarafından yürütülen Rage Volcano Operasyonu’nun resmi sosyal medya hesabından bir gönderide, başkent Trablus’un 27 kilometre güneyindeki Kasar bin Gesir şehrinde ordu birlikleri tarafından kurtarılan çok sayıda cansız cismin yakıldığını bildirdi. Gitmişti.

Olayla ilgili görüntülerin de paylaşıldığı açıklamada, görüntüler “Khap’la ilişkili terörist milislerin işlediği savaş suçlarının vahşiliğini vurguladı”. Açıklamada, konteynırdaki ölümlerin sayısı ve olayın ayrıntıları hakkında daha fazla bilgi verilmedi.

25 Mart’ta başlayan Barış Fırtınası Operasyonu altında, Libya ordusu 3 Haziran’da başkent Trablus’un ve 4 Haziran’da Qasr bin Gesir’in tüm idari sınırlarının kontrolünü ele geçirdi.

Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Libya ordusunun alanları Sirte, Kufra Askeri Hava Üssü ve sonraki milislerden korumak için “Fetih Yolu” adlı yeni bir kampanya başlattığı açıklandı.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir