Sardar Ali delikler: Sezon finali!

Sardar Ali delikler: Sezon finali!

İlk başta Fernando Muslera için çok üzüldüm. İki kemik bacağında çok uğursuz bir durumda kırıldı. Ona hızlı bir iyileşme diliyorum ve “Najero me nandero” diyorum.

Bence tüm futbol taraftarları ligin en iyi kalitesini ve etkili oyuncusunu kaybetmek üzücü.
Uzakta olduğu açık bir pozisyonda, bacağı kırıldı. Bu kuralın yanlışlıkla (baş aşağı olsa bile devam et) değiştirilmelidir.
İkinci dileğimiz Florin Endon. Bu yıl G. Sarai Jersey ile olan bağlarını kopartan bir yaralanma geçiren Andon, aynı dizden uğursuz bir yaralanma geçirdi. Tek bir diz olduğu için, çapraz olmasa bile ciddi bir gerilme vardı.

Geçen yıl Emre Akbaba’nın bacağı Rize’de kırıldı; Yükseliş ön plana çıktı, ancak G. Sarya, çok tartışmalı kararların alındığı maçta 90 + 7’de gol atan şampiyonluğu ele geçirdi.

Dünkü maçta iki isim kaybettikten sonra G.Saray faul bir ceza ile geri döndü. Hakem Yasser Kemal Uzurlu bir ceza görse bile, VAR hakemi Koren Jenkeller Yuurlu’yu uyarmış olmalıydı. Sarachi’nin bir müdahalesi var, ancak bu kısmi temasla bir ceza gibi görünmüyor. Bence yanlıştı.

Başka bir deyişle G.Saray, ne yazık ki gülünç bir kural nedeniyle devam eden ve yanlış bir ceza ile geri gelen bir durumda Musslera’yı kaybetti.

Öte yandan, maçta daha fazla kazanç isteyen, şimdi sezona hazır ve daha odaklı olan kesinlikle cevap vericiydi. G.Saray’ın çok ama çok kötü olduğunu söylemeliyiz. Rhys ceza sahasına birkaç kez vurabilse de, neredeyse hepsi bir arada eylemde bulundu.

Bence G.Saray psikolojik olarak kırıldı ve sezon sona erdi. Marcao yaralandı. Musslera eklendi. Luindama henüz orada değil. Andon yokken, Adam da mahkum edildi ve Donk ertesi hafta orada olmayacaktı. G.Saray, yapısal olarak zirveden ayrılırsa başka bir yeri hedefleyebilecek bir kulüp değildir. Trabzon ve Başakşehir de dahil olmak üzere 7 maçın hepsini kazanırsa G.Saray için yeterli olmayabilir. Bu ruhtaki duruşu da zor olabilir.

Ön maç, sezonun devamı için çok önemlidir. G.Saray’ın zihinsel ve fiziksel olarak hazır olmadığı belirtilmelidir.

Fizik deyince Oğulcan Çağlayan’a bir cümle çağırır. Oyuna girerken 80 dakika boyunca sahada olan Sarkacchi ile yere omuz omuza düşecekseniz, Zee Palace’da nasıl oynayacaksınız? Orada olsaydım fizik okurdum.

Ortaya çıkana kadar DiMonde’un mükemmel oynadığı Risespor 3 sayı attı.

Spor için son sözüm .. Muslera yaralandı ve BIN Sports muhabiri kalecinin ne olduğunu bulamadı. Bence bu kimseye olmadı. Bir muhabirle başlayalım. Bu spor kanalının yöneticileri muhabirlerini veya spikerlerini arayamaz ve “Muslera’nın ne bulduğunu öğren” derlerse, bu yatırım için üzücüdür. Eğer gerçekten çekilirlerse, bu şekilde geri çekilmeyeceklerini bilmeliler.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir