Sardar Ali Alikeler: Kalite yoksa, boyut tarihte

Sardar Ali Alikeler: Kalite yoksa, boyut tarihte

Büyük takımlar tarihlerinden şekillenir. Ancak bu tarihler veya tarih tek başına değil. Ayrıca başarılı olmalılar. Aksi takdirde, dünyanın en eski profesyonel futbol takımı Sheffield F.C. En büyük kulüp olacak. Başka bir deyişle, önce bir tarihe ve o zaman elde edilen başarılara ihtiyacınız vardır. Bu yeterli değil, bazı ilke ve ideolojilere sahip olmalısınız. Onlardan hayranlar kazanıyorsunuz. Başarılı olmak için kaliteli oyunculara sahip olmalısınız. Real Madrid başarısız oldu, çünkü CR7’den sonra işgücünün kalitesini artıramadı. Boyutu hiçbir şey kaybetmedi, ancak şimdi kalitesi belirli bir ölçüde ilerlemesine izin veriyor.

Saraydaki zorunlu tercih, Beisikata’nın 11 Antalya açılışının arkasında, Erasin’i terk etti. Antalya daha kaliteli bir ekipti ve farkı 2-0 gösterdi. Biraz daha güvenli olsaydı 3-0 olurlardı.

İkinci yarıda Adem Lajic ve N’Cowdu oyuna girdi. Boteng merkeze doğru yürüdü. BASICTAS’ın kalitesi 2 vites arttı ve oyun Antalya ceza alanına düştü.

Bu kez Beikiktaş’ın kalecisi Ersin’i bile görmedik. Beşiktaş, Lens ve Umut’un da dahil olduğu oyunun tek hakimi oldu. Hedefi buldu. N’Kowdu, Gökhan Gönel ve Boyd ile pozisyonların yüzde 100’ünü değerlendiremedi. Ancak bu devrede belirgindi.

Yani adınız BASICTAS olsa bile; F. İster bahçede ister Real Madrid’de kaliteli oyunculara ihtiyacınız var. Tanınmayan veya kalitesi tartışmalı olan isimlerle harika ekipleri ilişkilendirebilen çok az teknik kişi var. İşte Klopp, Guardiola. Onlar da bir yerlerde. Bir tıpa için 75 milyon avro ödemek zorundalar.

BasicTas Adem Lojistik; N’Koudou, Burak, Gökhan ve diğer oyunculara bağlı. Güven- Boyd – Diaby bu takımın oyuncusu değil. Sergeen Yalkin, ama en önemlisi Ahmat Noor Ibi bu gerçeği bilecek. Kaliteli oyuncular alacaklar. Ya da bir dereceye kadar fanla.

Elbette Beşiktaş taraftarlarına bir cümle. Ben dahil birçok temel olmayan insan “Seni bırakmayacağım” demesine rağmen, en az 5 milyon SMS gönderilmelidir. 20 TL SMS gönderecek 5 milyon kişi yoksa, hiç kimse “15 milyon hayranımız” dememelidir. İkinci yarıda AntilliaSpore’u sevmedim.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir