Sardar Ali Alikeler: “Eğer düşerse play-off’lar oynanmalı”

Sardar Ali Alikeler: "Eğer düşerse play-off'lar oynanmalı"

Kulüp Kulübü’nde 18 takımın tamamı TFF başkanı ve birkaç menajeri ile bir araya geldi. Kasımpaşa dışında hiç kimse görüşlerini halka açıklamadı. Sadece Kasımpaşa genel görüşlerini dile getirdi – öneri ve eleştiri. En alttan başlayarak, 7 takım kümeyi kaldırmayı istedi. TFF İcra Kurulu üyesi Erhan Kamisli, teklifin gelebileceğini bildiği için hazırlanacak bir çalışma hazırladı ve lig kaldırılırsa ve gelecek yıl 21 takımın lig başına nasıl azaltılacağını açıkladı idi. Beşiktaş ve Fennerbaki, “Karar verdiğimiz TFF’yi yapacağız.” Dedi. TFF böyle bir teklifi kabul edemez. Hakları almak ve oldukları gibi değerlendirmek. Tahminim bayramdan sonraki ilk kurul toplantısında bu konudaki karardır.

Burada açıkça söylüyorum. Düşme kaldırılırsa, lig oynamaya gerek yoktur. En iyi 4 takım şampiyonluk için play-off oynamalıdır; Böylece diğerleri zaten izinli ve yeni sezona hazır. Bu rekabeti etkileyecektir; Maçın sonuçları üzerinde doğrudan etkisi olacak bu karar alınırsa, şampiyona adayları bu rakipleri kolayca geçecek ve oynayacakları maçları belirleyecekler. Buna ek olarak, düşmezse, bu şampiyona yolunda, yarışmalar dışında, birbirleriyle birlikte oynanacak maçlar, geç tezgâh geçmesinin ötesinde olan her türlü bahis işlemine açıktır.

Umarım TFF vicdanı etkileyecek bir karar almaz. Düşmek gerekli değilse, bir play-off oynanır ve şampiyon belirlenir. Başka çıkış yolu yok.

TFF’nin elinde çok fazla oyuncak olduğunu bile anlayamıyorum. 2022’de Katar için dünyanın hemen hemen her yerine yatırım yapan ülke Jersey, Barcelona’dan; Fransız yayınına göre, ülkemizden de çekilecek. İstediğini aldı. Bu şirketin taleplerini sunmak ve 4 haftada 7 haftada bitirilebilen ligi genişletmek kim için iyidir? TFF’nin oyuncuları, oyuncuları, çalışanları ve kulüpleri düşünmesini istiyorum.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir