Polonya’da 750 milyon dolarlık kokain yakalandı

Polonya'da 750 milyon dolarlık kokain yakalandı

Polonya’da piyasa değeri 750 milyon dolar olan 3.2 ton kokain ele geçirildi.

Polonya’da Olsztyn polisi ve sınır güvenliği yetkilileri, ortak bir operasyonda piyasa değeri 3 milyar zloti (yaklaşık 750 milyon $) olan 3,2 ton kokain ele geçirdi.

Yetkililerin çalışmaları sonucunda, ülkenin kuzeyindeki Gidenia liman kentindeki bir depoda 144 kg ağırlığında 144 metal varilde bir ananas püresi bulundu.

Deponun yasal olarak faaliyet gösteren bir şirkete ait olduğunu belirten yetkililer, söz konusu malların Ekvador Cumhuriyeti’nden 16 Kasım – 13 Aralık 2019 tarihleri ​​arasında sevk edildiğini belirledi.

Polonya videoda 750 milyon dolar yakaladı

Dondurulmuş Ananaslı Püre ile Kakao Kaplamalı

Ekipler, Hamburg’un yukarısındaki Gidenia’ya deniz yoluyla gelen varillerde uyuşturucu olabileceğinden şüphelendi ve depoya kadar bir operasyon gerçekleştirdi. Bir röntgen makinesiyle bazı varilleri inceleyen memurlar, görüntüde donmuş ananas püresi ile kaplı şüpheli vakayı tespit etti.

Zehirli köpeklerin varillerine tepki gösterdikten sonra, olay yerine bir kimyasal uzman çağrıldı. Uzman, maddenin kaynak makineleri yardımıyla polis tarafından açılan bir varil içinde kokain olduğunu belirledi.

Kutuplarda bulunan en büyük alanın en büyük parçasıdır.

Polis bunun üzerine bütün varilleri teker teker açtı ve varilin 3,2 ton kokain içerdiğini belirledi. 3 milyar zlotisi piyasa değeri olan kokaini ele geçiren ekipler, olayla ilgili 3 kişiyi gözaltına aldı.

Polonya polisi, operasyon tarafından geliştirilen ilacın, hem tonaj hem de piyasa değeri açısından ülkede ele geçirilen en büyük ilaç olduğunu söyledi.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir