Pilot 29 Haziran’da mezuniyet sınavına başlar

Pilot 29 Haziran'da mezuniyet sınavına başlar

Bakan Karishmailloulu, yaptığı yazılı açıklamada, koronovirüsün bir bakanlık olarak ilk gününden bu yana, Sağlık Bakanlığı ile tam koordinasyon içinde önemli önlemler alarak bu süreci iyi değerlendirdiğini söyledi. Uluslararası havayollarının, kanalizasyon ve demiryollarının birçok ülkeye, özellikle de salgının dünyaya yayılmaya başladığı ilk günlerde uçuşlarını durdurduğunu hatırlatan Karishmaylu, “Küresel salgına karşı mücadele yaklaşık 83 milyon kişidir.” Birlik ve birlikle yapıldı. Elbette bu sınavı başarıyla tamamlayacak. “

“Bir milletin birliği ile hanedan milliyetçilik”

Türkiye’nin ulusun küresel dayanışmasının gücünden yararlandığını belirten Karismailoğlu, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın dayanışma yoluyla verdiği her görevi yerine getirdik ve coğrafi dünyayı geliştirmeye devam edeceğiz.” Türkiye havacılık sektöründe kazanılan ivme stratejik öneme sahip olmaya devam etmektedir. Ülkemizin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde havacılık sektörünü işaretleyen önemli görevlerin mimarı olmaya devam edeceğiz.

Sınavlarımızı sosyal sınırlar olmadan tamamlayacağız ‘

Türkiye tüm ulaşım türlerinde sağlık ve güvenliğin ön saflarında yer alan Karishmaylu, ‘yeni normalleşme’ adını verdi, seyahat süreci de kamu hizmetleri için başlıyor ve çalışmaya devam ediyor. Havacılık sektöründeki iç hat uçuşlarının 1 Haziran 2020’de İstanbul’dan Ankara’ya başladığını hatırlatan Karismaillo, şunları söyledi:

“Sektördeki durma sınavı prosedürleri de normalleşme süreci ile devam ettirildi. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yetkilendirdiği uçuş eğitim organizasyonlarında gerekli teorik bilgi ve uçuş eğitimini başarıyla tamamlamış olsak da, koronovirüsler arıyoruz (Kovid -19) Tedbirler kapsamında pilotlar 29 Haziran’dan itibaren lisans sahiplerini yeniden başlatıyorlar. 29 Haziran – 30 Eylül tarihleri ​​arasında üç PPL, üç ATPL ve iki Balon lisans sınavı yapılacak. Sağlık ve Bilim Komitesi’nin genelgesi Diyerek şöyle devam etti: “Pilot adaylarımızın sağlığı için tüm önlemleri alacağız ve sınavımızı sosyal uzaklık ve tecrit temelinde yapacağız. İlk etapta tüm adaylara başarılar diliyorum.”

You might like

About the Author: Muhammad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir