Petrol fiyatındaki düşüş

Petrol fiyatındaki düşüş

Cuma günü 39,45 dolara ulaşan Brent petrolünün varil fiyatı günü 38,73 dolardan tamamladı. Brent petrol varili, bugün 09.20 kapanışa göre% 3.56 düşüşle 37.35 $ seviyesinde işlem gördü. Aynı dakikada, Batı Teksas tipi (WTI) ham petrol varil başına 34.51 dolar verdi.

Küresel petrol fiyatları devam ediyor çünkü ikinci dalga yeni koronavirüs (Kovid-19) salgınlarında ve yüksek ham petrol stoklarında küresel ekonomiyi olumsuz etkileyebilir.

Üretim onaylandı

Uzmanlar, Petrol İhraç Eden Ülkeler Teşkilatı’nın (OPEC) ve bazı OPEC dışı petrol üreten ülkelerin fiyat düşüşünü engellediğini belirtiyor.

Petrol sahası hizmetleri şirketi Baker Hughes tarafından yayınlanan haftalık verilere göre, ABD’deki petrol sondaj kulelerinin sayısı 6-12 Haziran haftasında bir önceki haftaya göre 7’ye düştü. Amerika Birleşik Devletleri’nde petrol sondaj kulesi sayısı üst üste 13 hafta düşerken, bu dönemde toplam 484 azaldı.

Brent Oil teknik olarak 38.65 ila 39.40 dolar aralığının bir direnç bölgesi ve 37.10 ila 36.65 dolar aralığının bir destek bölgesi olarak tespit edilebileceğini belirtiyor.

You might like

About the Author: Muhammad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir