Pegasus Airlines Almanya ile uluslararası seferlere başladı

Pegasus Airlines Almanya ile uluslararası seferlere başladı

Pegasus Havayolları, koronovirüs salgını nedeniyle 13 Haziran’a kadar uzun süredir devam eden uluslararası uçuşlara başlayacak. İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan ilk uçuş Almanya’ya kalkacak. Almanya, Pegasus Havayolları’nı kullanarak Almanya’ya seyahat edecekler için bazı koşulları araştırıyor. Bu koşullar şunlardır: Alman vatandaşları, Almanya tarafından verilen oturma iznine sahip kişiler, 17 Mart 2020’den sonra verilen C ve D tipi sahipleri.

Almanya’ya ilk kez girenlere ilaç endüstrisinde çalışanlar, denizciler, mevsimlik işçiler, tarım, medya veya metal işçiliği dışında giriş yapılmayacağı da ortaya çıktı. Turlarda veya aile gezilerinde gri veya yeşil pasaportu olan kişiler kabul edilmeyecektir. Almanya’ya girenlerin 14 günlük karantina uygulamasını kendi evlerindeki kurallara göre izlemeleri gerektiği öğrenildi.

“Kareena’daki 14 günlük eve katılacaklar”

Aşağıdaki koşulları bulmak için Almanya’dan Türkiye’ye gelme zamanı:

Türk vatandaşları, mavi kart sahipleri, Türkiye’de ikamet izni olan kişiler, Türkiye vatandaşları evlidir. Türkiye’de yaşayan bir eşin cüzdanı veya sertifikalı doğum kayıtları olan yabancı bir vatandaş ailesi var, örneğin evlilikleri henüz evliliklerinin yabancı temsilcilerine belgelendirilmesi şartıyla ülkelerinin nüfusunu kaydetmeyen vatandaşlar. Yabancı çocuklarının bu evlilikten doğduklarını belirtmeleri koşuluyla uçuşa kabul edilecekler.

Gezginler Türkiye’ye geldikten sonra, bu koşulları yerine getirmek için, Sağlık Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda 14 günlük karantinaya evlerine girmeleri gerektiği ortaya çıktı.

You might like

About the Author: Muhammad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir