Öncelikli hedefimiz uluslararası seyahati arttırmak

Öncelikli hedefimiz uluslararası seyahati arttırmak

BTSO çatısı altında faaliyet gösteren Turizm Konseyi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmat Noori Ersoi ile ikinci kez bir araya geldi. Video konferans sistemi ile düzenlenen toplantıda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmat Noori Ersoi, Kovid-19 salgını sırasında tüm dünyayı etkileyen önemli görevler üstlendiğini ve “Biz uluslararası seyahat ediyoruz Geliştirmek için yoğun çabalarını sürdürmek Hastalığı kontrol altına almanın bir sonucu olarak salgın hastalıklarda başarılı olan ülkelerle uluslararası trafiği artırmayı hedefliyoruz. Şimdi ikinci aşamadayız. Ülkemize turist gönderen 60 ülke ile temasa geçtik. Büyükelçilerimiz aracılığıyla ülkelere sertifika programı ve hastanemizin altyapısı hakkında bilgi verdik. Bu ülkelerin müzakere bakanlarıyla bir turizm diplomasisi başlattık. “dedi.

“Sertifikasyonun en hızlı etkili kooperatifiyiz”

Bakan Erosi, bakanlık olarak turizmde belgelendirme süreçlerine odaklandığını söyledi. “Türkiye’de turizm sektörü Avrupa’da ilk ülkeyi uygulayan sertifikasyon programı” diyen Wen, “Bu uygulama ile tanıtım çalışmaları yapıyoruz. Bu sertifikasyon programından en üst düzeyde işletme faydalanmasını istiyoruz. Kovid-19’un sonuçlanmasından sonra, bazı belgelendirme kriterleri değişikliklerle devam edecek ve sertifikayı koruyarak tanıtım ve pazarlama ile duracağız. ”Said Roop.

“Ana hedefimiz uluslararası uçuş trafiğini artırmak”

Bakan Ersoy, önceliğin salgın döneminde hava trafiğini başlatmak olduğunu söyledi, “iç trafik normalleşme süreciyle başladı ve büyümeye devam ediyor. Bence trafik haziran ve temmuz sonuna kadar hızlanacak. Bu süreçte mevsim dışı trafiği de alırsak, Türkiye’nin ciddi bir turizm potansiyeli olana kadar artmaya devam edecektir. Hedefimiz, azami turizm işinde tekrar çalışmak için gerekli olan hedeftir. Bu, 2021 sezonuna başlamak için çok önemlidir. Promosyon politikalarında da bazı değişiklikler yaptık. Temmuz ayının sonuna kadar iç turizmi yoğun bir şekilde desteklemeye devam edeceğiz. ” dedim.

“Türkiye’nin farklı yerlerinden geçen yollar duracak”

BCCI Başkanı İbrahim Burke, salgına karşı verilen mücadelede Kovidian-19’un Türkiye’de başarılı bir süreci yönettiğini söyledi. Başbakan Burke Tayyip Erdoğan, planlanan normalleşme takviminin tüm liderlik alanları için yeni bir dönemin kapısında, dikkat çekmeden Başkan Burke, “Türkiye güçlü üretim kapasitesi ve turizm performansıyla büyüyor” dedi. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen başarılı çabalar sayesinde bölgemiz rekor büyüme kaydetti, ancak bölgemiz salgından etkilenen alanlardan biri oldu. Fırsatlara odaklanarak yeni dönemde en çok kazanan ülkelerden biri olarak kriz yönetiminde başarıya ulaşabiliriz. ”Dedi.

“İsteklerimiz gerekli”

Bursa’nın turizmde büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyleyen Başkan Burke, “BTSO olarak Bursa fonlarımızı yeni yatırımlarla 12 ay boyunca açıklamayı ve turizm merkezi olmayı hedefliyoruz” dedi. huh. UNESCO Dünya Mirası Listemizdeki Tarihi Pazar Yeri ve İnce Bölgesi’nden, inanç turizminin merkezi İznik’ten ve Ulakazi’den Karakabe’deki Longoz Ormanı’na Cennet olarak adlandırılabilecek özel bir şehirde yaşıyoruz. Bir BTSO olarak, kriz sırasında tüm kaynaklarımız ve fırsatlarımızla bölgemizde duruyoruz. Bu zorlu süreçte, 40 ülkeyle karşılıklı uçuşlar başlatmak, seyahat acentelerimizi bu yıl T travelRSAB aidatlarından muaf tutmak ve iptal edilen turizm ve rezervasyon hizmet ücretlerini acentelerimize iade etmek Odamız arasındadır. oldu. İş dünyamızdan gelen tüm bu desteklere minnettarım. Bakanlığımızın desteği ve proaktif yaklaşımı sayesinde, sorunlu süreçteki kaybımızı çabucak telafi edeceğimize içtenlikle inanıyoruz. “Dedi ki

“Bugünkü turun hikayesinde başarılıyız”

BCCI Meclis Başkanı Ali Uğur, salgını ifade ettikten sonra, Türkiye’nin turizminde ülkenin en iyi başlangıçlarından biri olabilir, “Turizm sağlığında uygulanan rasyonel stratejilerle şimdiye kadarki başarı hikayemize inanıyorum Bu noktada Bakanlığınızın başlattığı Sağlıklı Turizm Sertifika Projesi ve turizm diplomasisi faaliyetleri turizmin canlanmasına önemli katkılar sağlayacak, bu zor dönemde turizm sektöründeki liderliğinden ve olağanüstü çabalarından dolayı Bakanımıza teşekkür ediyorum. Vermek istiyorum. ”Dedi.

“Hedefimiz Bursa’nın payını artırmak”

BTSO Turizm Konseyi Başkanı Sibel Cura Olcoğlu, salgının etkilerinden sonra sektörün 2021 yılında eski günlerine dönmesini beklediğini söyledi. Turizm sektörünün temsilcileri olarak Bursa’yı yeni normale hazırlayacak işleri imzalama görevi olarak gördüklerini belirten Oltuağlı, “Bursa’daki tüm ilçemizi yaptık Turizm açısından büyük potansiyele sahip konsey çalışmalarımızla birlikte hareketlilik ile güçlü bir işbirliği ağı oluşturulmuştur. Konsey olarak kentimizin turizmdeki payını artırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. ”Kullanılan ifadeler.

“Bölgemizle çalışıyoruz”

Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özar, Bursa’nın başta BTSO Turizm Konseyi olmak üzere bölge turizmiyle daha fazla turizm payı elde etmek için çalışacaklarını belirterek, “İlimiz sektörde en büyüğü Güç birlik ve dayanışmadır. İl Müdürlüğü olarak bölgemizi desteklemeye devam edeceğiz. ” dedim.
Video konferans olarak düzenlenen toplantıda sektör temsilcileri de görüş ve önerilerini Bakan Ersoi’ye verme fırsatı buldu.

You might like

About the Author: Muhammad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir