Olympus kamera ünitesini satmayı kabul etti! Haberler

Olympus kamera ünitesini satmayı kabul etti! Haberler

1919’da kurulan ve 1936’da kamera işine giren Japon teknoloji şirketi Olympus, 84 yıldır faaliyet gösterdiği kamera ve kamera işini sonlandırmaya karar verdi.

Olympus, şirketin görüntüleme ünitesini web sitesinde bir açıklama ile çözmek için bir mutabakat zaptı imzaladığını açıkladı. Bu bağlamda Olympus, kamera bölümünü Japonya Endüstriyel Ortaklarına (JIP) aktarmak için bir ilk anlaşma imzaladı. Taraflar arasındaki anlaşmanın bu yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Satış fiyatı konusunda resmi bir açıklama olmamakla birlikte, Olympus’un bu yıl planlandığı gibi yeni ürünlerini piyasaya süreceği belirtildi.

Olympus’un kamera bölümünü satın alan JIP, daha önce 2012’de Olympus’un telekom işini satın almıştı ve 2014’te Sony’nin dizüstü bilgisayar markası VAIO’yu satın aldı.

‘Kalem’ ile efsane

1919’da kurulan Olympus, 1936’da ilk kamerayı üretti. Şirket, 1959’da kamera tarihinde klasik hale gelen Pen serisinin ilk modelini tasarladı ve piyasaya sürdü.

Son yıllarda, profesyonel makinelerle rekabet eden akıllı telefonların kameraları, Olympus gibi kamera üreticilerinin satışları üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. Sonuç olarak Olympus gibi şirketler bireysel tüketiciler yerine tıbbi cihazlar gibi kurumsal tüketicilere odaklandı.

You might like

About the Author: Ceyden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir