O an tartışmada! Okan Kokuk topu kaç saniyede yakaladı?

O an tartışmada! Okan Kokuk topu kaç saniyede yakaladı?

Süper Lig’in 28. haftasında Galatasarai, Gaziantep FK ile 3-3 berabere kalırken, hakem Elper Yullooy’un son kararları maçı işaretledi. 90 + 12 ‘de Galatasaray kalecisi Okan Kokuk topu uzun süre tuttu ve hakem Alper Uluso dolaylı serbest vuruş için karar verdi. Bu atışı kullanan konuk takım, Maxim’in vurulmasından kısa bir süre sonra maçı kazandı ve maç 3-3 sona erdi. Teknik direktör Fatah Terim de dahil olmak üzere Galatasaray, 6 saniyelik kuralın kendisine normal olarak uygulanmadığını, ancak yorumcuların ikiye bölündüğünü savundu.

18.48 SECANDDS Topu elinize alın!

BEN Sports tarafından yapılan hesaplamalara göre, genç kaleci topu alıp dışarı atma arasındaki süre 18,42 saniye idi.

1998’de kural geldi

1998 yılında, FIFA kalecilerinin topu yakalamasını ve zaman geçirmesini önlemek için 6 kural daha getirildi. Kural gereği; Topu elle tutarak kaleci topu 6 saniye içinde oynamalıdır. Aksi takdirde dolaylı serbest vuruşlar verilir.

Buraya yorum yapın

Deniz Oban: “Alper Ulusoy bu kuralı kimsenin ısrar etmediğini söyledi, sanırım bir hata yaptılar. Oyunun kurallarına göre doğru bir karar ama dünyadaki hakemin Titiz değil. Hakem dayanabilirdi, kariyerine uymadı. “

Radwan Dilmen: “Alper Ulusoy’un son maçında, 6 saniyelik kural tarafından en az 5 pozisyonun ihlal edilmediğini yorumlayacağım. 4, 5 ise kabul etmem!”

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir