Normalleştirme sürecinin ilk adımı kuafördür!

Normalleştirme sürecinin ilk adımı kuafördür!

Koronovirüs salgınının kullanıcılarının alışveriş ve yaşam alışkanlıkları üzerindeki etkisini araştıran mobil bir sadakat uygulaması olan Hopi, anket sonuçlarını “normalleştirme” süreci hakkında açıkladı. 1300’den fazla Hopi kullanıcısının yanıtlarıyla ortaya çıkan anket; Bu, maskenin davranışı, hijyen kuralları ve sosyal mesafe ve normalizasyon sürecinin etkileri hakkında önemli sonuçlar sunar.

Ankete katılan her 2 kişiden biri sosyal izolasyonu sürdürdüklerini paylaşırken, her 4 kişiden biri yeni normalle hatırladıkları arkadaşlarıyla konuştuklarını söyledi. Normalleştirmenin ilk adımı her 5 katılımcıdan birinin berberlere gitmesiydi.

Bu Raso’nun ana kısmı “normalize” 6 halktır.

Ankete göre, alışveriş merkezlerine (alışveriş merkezlerine) gittiklerini söyleyenlerin oranı yüzde 15, sevdikleri restoranları ziyaret edenlerin oranı ise yüzde 8 idi. Pandemi öncesi yaşamlarına döndüklerini söyleyenlerin oranı yüzde 6, izne gidenlerin oranı yüzde 5 düzeyinde kaldı.

Yapılmayacak …

“Yeni normal dönemde ne gibi önlemler almaya devam ettiniz?” Her 4 kişiden 3’ünün maske takmadan hiçbir yere gitmediği sorusunu cevaplayarak; Her 2 kişiden biri evde kalmaya, ellerini sık sık yıkamayı ve her zaman sosyal mesafeyi korumayı sürdürdüklerini söyledi. 10 kişiden 3’ü pazardan satın alınan ürünleri yıkamaya devam ettiklerini söyledi.

Ankete katılan her 10 kişiden 8’i yeni normal dönemde tüm önlemleri almaya devam ettiklerini paylaşırken, yüzde 13’ü “toplu taşımaya başladım” ve yüzde 7’si “Ben sosyal mesafeyim” dedi. Ama fazla dikkat etmiyor. ”

Ankete katılanların yüzde 92’si vakaların sayısının gelecek sürede bir artış görebileceğini düşünürken, “çok hızlı normale döndük” oranı yüzde 80’dir. Anket sonuçlarına göre, ikinci dalganın kaygısı da yüksekti ve ikinci dalgadan korktuğumu söyleyenlerin oranı yüzde 77 idi.

Tatile gitmekten korkuyoruz

Yaz sıcağından dolayı tatil tartışmaları artıyor. Ankete göre, tatile gitmeyi düşünmediklerini söyleyen katılımcıların yüzde 58’i, yaz tatillerini geçirmeyi planlayanların yüzde 17’si, bir tatil evi kiralamayı düşünenlerin, Yüzde 10’dur ve önleyici otellere gitmeyi planlayanlar yüzde 9’dur. Bu yıl bir başka tatil trendi, bir tekne tatilini değerlendirmek isteyenlerin yüzde 4’ü oldu. Tatilden endişe duymadığımı söyleyenlerin oranı yüzde 3 ile sınırlıydı.

Katılımcıların yüzde 71’i hala kafe ve restoran gibi yerleri ziyaret etmediklerini söylerken, yüzde 21’i evlerinin yakınındaki yerleri ziyaret edebileceğini, yüzde 9’u da zaten ziyaret ettiklerini paylaştı .

En DRZMİRLİ yarışçısı için yarış

Hopi araştırmasına göre Adana en hızlı büyüyen il iken, kuaförlük ve kuaförlük yapan kuaförler için en sık rastlanan şehir oldu. Ankete göre, Anadolu şehirleri iş yerlerine geri dönerken, İstanbul evden çalışmaya devam ediyor.

You might like

About the Author: Ceyden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir