New York en düşük koronavirüs bulaş riskine sahiptir

New York en düşük koronavirüs bulaş riskine sahiptir

New York Valisi Andrew Cuomo, ABD’nin tamamında en düşük koronavirüs iletim oranını kaydeden devletin New York olduğunu açıkladı.

Geçen ay ABD’de koronovirüs salgınının merkez üssü haline gelen ve 30 binden fazla insanın öldüğü New York’ta hayat yavaş yavaş normale dönüyor.

Gowron Kiss: “Vaka Numarası Tayini”

Bir basın toplantısında, New York Valisi Andrew Cuomo, koronovirüs vakaları, hastaneye yatışlar ve suni solunum gerektiren hastaların sayısının azalmaya devam ettiğini söyledi.

“En düşük bilgi durumuna sahibiz”

ABD’de normalleşmenin başladığı birçok eyalette yeni vaka sayısının rekor seviyelere yükseldiği göz önüne alındığında, Diyerek şöyle devam etti: “Kişi başına düşen virüsün ABD’de ve dünyada en hızlı yayıldığı durum bizdik, şimdi ABD’de diğer eyaletlere kıyasla en düşük orandayız.” dedim.

Cuomo, son 24 saat içinde New York’ta 42 kişinin öldüğünü ve Nisan ayında tek bir günde yaklaşık 800 kişinin öldüğünü hatırlattı.

“Her zamanki gibi bakıldığında feragat verilmeyecek”

Enfeksiyon oranının diğer eyaletlerde önemli ölçüde arttığını kaydeden Cuomo, normalleşme sürecinin yavaşça başlaması ve önlemlerin göz ardı edilmemesi gerektiğini söyledi.

Yeni yılda 30 binden fazla hasta alındı

New York’ta şimdiye kadar 402 binden fazla kişi koronovirüs tarafından enfekte oldu, virüs nedeniyle 30 bin 741 kişi öldü.

“Worldometer” web sitesine göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde, 2 milyondan fazla 99 bin kişi enfekte oldu ve 116 bin kişi öldü, burada Kovid-19’lu ülkeler ve bölgelerdeki yeni vakaların mevcut verileri derlendi.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir