NASA merkezin ilk siyah kadın mühendisini seçti

NASA merkezin ilk siyah kadın mühendisini seçti

NASA; Ajansın Washington’daki “Gizli Sayılar” filminin de konusu olan ilk siyah kadın mühendis Mary Winston Jackson’ın adını aldı.

Matematikçi ve uzay mühendisi Mary Winston Jackson, 1958’de NASA’da çalışmaya başladı ve orada çalışan ilk siyah kadın oldu.

NASA direktörü Jim Bridenstein; Jackson’ın tarihinin ajansın başarısına katkıda bulunan birçok olağanüstü ve yetenekli entelektüel aktivistten biri olduğunu söyleyerek, isminin Washington’daki NASA genel merkezine verildiğini açıkladı.

“Yüklenicilere hak vereceğiz”

Bridgestine, NASA’nın başarılı arama geçmişinin oluşturulmasına yardımcı olan kadınlara, Afrikalı Amerikalılara ve farklı geçmişlere sahip insanlara katkı sağlamaya devam edeceğini söyledi.

NASA merkezin ilk siyah kadın mühendisi # 2

Jackson’ın Amerikan astronotlarının uzayda başarılı olmasına yardımcı olan önemli kadınlardan biri olduğu göz önüne alındığında, NASA’nın yöneticisi, “Jackson sınırları aştı, Afrikalı Amerikalılar ve kadınlar için mühendislik ve teknoloji fırsatları sunuyor.” Kullanılan ifadeler.

Jackson’ın hayatı “Gizli Şekil: Amerikan Rüyası ve Uzay Yarışı Kazanmasına Yardımcı Olan Siyah Kadın Matematikçilerin Anlatılmamış Hikayesi” 2016 yılında yapılan ve bu kitaptan uyarlanan kitap “Gizli Şahsiyetler” Bu filmin konusuydu.

You might like

About the Author: Ceyden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir