Mısırlı Fatwa Enstitüsü İstanbul’u fethetmek için işgal ilan etti

Mısırlı Fatwa Enstitüsü İstanbul'u fethetmek için işgal ilan etti

Darbaki Sisi komutasındaki Mısırlı Fatwa Enstitüsü ilk olarak İstanbul’u fethetmekle suçladı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bu sefer düzeltmeye çalışmakla suçladı.

İstanbul, Türkiye ve hatta bazı İslam ülkelerinde kutlanan Mısır, Türkiye ve Türk protestolarının tüm detayları Osmanlı Abdülfetta el Sisi’nin yönetim etkisi ile başa çıkmaya başladı.

HAGIA, SOPHIA SEÇİMİ BİR DEVLET OLARAK SEÇİLDİ

Ayasofya’nın cami olarak yeniden açılması üzerine Mısır Fatwa Enstitüsü Facebook’un fetihini Osmanlı işgali olarak tanımladı.

Müzik yayıncılığı

Dünya Müslüman Alimler Derneği genel sekreteri Ali Muhiddin al-Kardazi, Mısır’ın İstanbul’daki fetvasını fethetti “Türk istilası” İfadesinin enstitü için bir utanç olduğunu söyledi.

“Koca, Gönüllü Noktada Sınırları Aşmak”

Karadağı, Facebook sayfasında bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı, “İstanbul kesinlikle fethedilecek. Onu fetheden güzel bir general ordu olan güzel bir ordudur.” Hadisinin bu zafere atıfta bulunduğunu söyledi.

Diyerek şöyle devam etti: “İstanbul’un Osmanlı işgali olarak fetih tanımında sınırları aşmak, Mısırlı Fatwa Enstitüsü için tehlikeli bir yolsuzluk ve bir utançtır.” Karadai, bu açıklamaların Mısır’daki dini kurumların siyasallaştığının kanıtı olduğunu ileri sürdü.

CEZAYİR – KRİTERLER

Cezayir’deki en büyük İslam odaklı parti olan Barış Topluluğu hareketinin lideri Abdurrezak Mukari, Twitter hesabında, “Fatwa Sanstha’nın ilanından sonra, batıl inançla hakkın ayırt edilmesinde herhangi bir şüphe var mı?” İfadeler verin

Başbakan, yakalamanın önce Erdoğan’a yüklendiğini, ardından düzeltildiğini söyledi

Ayasofya’nın cami olarak yeniden açılmasının ardından Mısır Fatwa Enstitüsü Facebook’un fetihini Osmanlı işgali olarak tanımladı. “Ayasofya 537 yılında Bizans döneminde bir kilise olarak inşa edilmiş ve Osmanlılar 1453’te İstanbul’u işgal edip camiye dönüştürene kadar 916 yıl kilise olarak kalmıştır.” İfade kullanıldı.

Kurumun bu ilanından sonra, yeni bir adım atılarak yapılan yeni bir açıklama, sosyal medyada çok fazla tepki aldı. “Osmanlı Sultanı El Fetih Sultan Mehmat’ın büyük bir zaferi vardı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sultan Mehmat ile bir bağlantısı yoktu” O kaydedildi.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir