Microsoft milyonlarca gencin tutkusu haline gelen Tiktok’u satın alıyor mu?

Microsoft milyonlarca gencin tutkusu haline gelen Tiktok'u satın alıyor mu?

Çin merkezli BiteDance’in sahip olduğu TicketLock uygulaması dünya çapında 2 milyar telefona kuruluyor. Dünyanın en aktif kullanımının 800 milyon olduğu kullacılar uygulamalarının ardından Hindistan’da 120 milyon kullanıcısı ile Hindistan’da TikTok ve 36 milyon ila 29 milyon kullanıcısı var.

BIO’DA OLACAK MİKROSOFT

Türkiye’de yanı sıra kişisel veri koruma kurulu (KVKK) Tiktok ABD’de kişisel verileri korumak için açık veri güvenliği konusunda resmi bir soruşturma başlattı. Wall Street Journal’a göre, Microsoft’un şirketin ABD’deki operasyonları hakkında Trump’ın baskısı altında bir teklifte bulunacağını yazdı.

Trump daha önce ilan edildi

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Temmuz ayı başında Tickcock uygulaması da dahil olmak üzere Çin sosyal medya uygulamalarını yasaklamayı planladığını açıkladı.

Bazı farklı seçenekler var

“Konuyu araştırıyoruz. Konuyla ilgili bir karar almayı düşünüyoruz,” dedi Trump, Çin hükümeti ile olan ilişkisi nedeniyle ABD’de Tikkok’un yasaklanması konusundaki tartışmalar. İfadeyi kullandı. Hazine Bakanı Steven Menuchin, Tickcock üzerinde çalıştıklarını belirterek, birçok farklı seçeneğe sahip olduklarını ve Başkan Trump’a bir teklifte bulunacaklarını söyledi.

Çin’de kişisel bilgileriniz var mı?

ABD’de ve dünya çapında 800 milyon aktif kullanıcıya sahip olan TikTok, kullanıcılarının kişisel bilgilerini Çin yönetimine açıkladığını iddia ediyor. Birçok ABD uzmanı, bu firmanın Amerikan ulusal güvenliği için bir tehdit olduğunu söylüyor.

You might like

About the Author: Ceyden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir