Microsoft, Facebook ve Instagram reklamlarını durdurdu

Microsoft, Facebook ve Instagram reklamlarını durdurdu

Microsoft, nefret dolu ifadeler nedeniyle Facebook platformlarındaki tüm reklamları durdurduğunu açıkladı.

Donald Trump’ın şiddet söylemlerini hassas bir şekilde kullandığı için eleştiri oklarının hedefi haline gelen Facebook, politikalarını gözden geçireceğini açıklasa da diğer şirketlerden yaptırımlarla karşılaştı.

Sivil toplum kuruluşları Facebook’ta reklam yayınlamayı durdurmak için #StopHateforProfit (Kar İçin Nefret Durdur) kampanyası başlattı ve birçok şirket kampanyaya katılarak Facebook reklamlarını durdurdu.

MICROSOFT AYRICA tüm reklamlara da hizmet etti

Microsoft’un baş pazarlama sorumlusu Chris Caposella, önce ABD’de Facebook ve Instagram reklamlarını durdurduğunu ve ardından dünya çapında durdurma kararını uyguladığını açıkladı.

Microsoft

MICROSOFT FACEBOOK ile iletişim

Capossela, Microsoft’un sosyal ağda reklam yayınlamaya devam etmek için neler yapılabileceği konusunda Facebook ve Instagram ile iletişime geçtiğini de söyledi.

Capossela, “Reklam harcamalarımıza devam etmek, Facebook’un atacağı olumlu eyleme bağlı. Ancak, bu sürecin Ağustos ayına kadar devam etmesini bekliyoruz.” dedim.

Facebook düşük kan

Bu gelişmeler, kendi şirketindeki çalışanları taciz eden Mark Zuckerbeg’in günlerine yol açtı.

Büyük baskı altında, Zuckerberg servetinden 7 milyar dolar kaybetti ve Milyarderler Endeksi’nde üçüncü sırada dördüncü oldu.

You might like

About the Author: Ceyden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir