Mert Günok’un problemi yoksa

Mert Günok'un problemi yoksa

Süper Lig’de 66 puanla Medipaul Baisasihir, 32. haftada oynanacak en yakın takipçisi Trabzonspor’un 4 puan önünde yer alırken, ulusal kaleci Mert Günok da takıma çok katkıda bulunuyor.

LİG YAPRAK HEDEFİ HEDEFLERİ

Turuncu-lacivert takım, bu hafta Saray’da görülen 27 golle ligdeki en az gol atan takım. 31 lig maçının tamamını oynayan Mert, rakiplerinin bu maçlardan 9’unda gol atmasına izin vermedi. Deneyimli dosya bekçisi de 95 kaydettikten sonra en çok tasarruf yapan kişiydi ve onu ligde Hayes Kablo Kaserispor kalecisi Silviu Lung (110) ve Trabzonspor kalecisi Yurikan rakır (104) izledi.

Milli takımda değişiklik yaratır

Mert Günok, milli takımdaki performansını da önemli ölçüde değiştirdi. Türkiye, 10 maçta sadece 3 gol yedi mertine oynadı. Eleme grup maçlarını 3 golle kapatan Avrupa Futbol Şampiyonası (Euro 2020), rakiplere akan bir oyunda gol atma şansı vermedi. Milli takım, sarayda bulunan 3 golün hepsini ayakta toplarla seyretti. Türkiye, Euro 2020 elemelerinde gol atmadan ilk maçlarını tamamlayan ilk takım oldu. Gunok’un servis yaptığı 5 iç mekan maçında çaylaklarını kapatan ay yıldızları önemli bir figür imzaladı.

Bu en büyük hedef, geçen sezonun en büyük hedefi

Geçen sezon, şampiyonanın favori oyuncularından Baisakishir, yarışta Galatasaray’a kupa kaybetmesine rağmen Süper Lig’deki en az gol atan takım oldu. Mert tüm mücadelelerde sahada iken, 22 golle ligdeki en düşük golcüyü attı.

Anlaşmaya cevap verdi

Bu sezon Baisakishir ile sözleşmesi yapılacak olan Mert Günok, 1 Haziran 2020’de Turuncu Deniz Kuvvetleri Kulübü ile 3 yıllık bir sözleşme imzaladı.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir