Mercedes GLB Türkiye’de satışa sunuldu

Mercedes GLB Türkiye'de satışa sunuldu

Mercedes-Benz, kompakt SUV sınıfında yedi SLBA oturma kapasitesine sahip ilk model olup, son bir yıldır Türkiye’de satışa sunulmuştur.

163 beygir gücünde turbo benzinli motoru ve 7 vitesli otomatik şanzımanı bulunan GLB’nin 406 bin TL’den başlayan fiyatlarla bayilere dahil edildiği açıklandı.

Sosyal mesafe uygulamaları alanında dijital bir lansmanda konuşan Mercedes-Benz Otomotiv Yönetim Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı kükrü Bekdikhan, “GLB’nin dijital lansmanı ile seriye yeni bir premium SUV ekliyoruz ve Özellikle kalabalık aileler için uygun bir seçenek sunuyoruz. “

Bir sonraki model Türkiye’ye yeni bir GLA Bekdikh kaydederek, “Türkiye’deki amacımız, tüm modellerimizin tamamlanmasıyla, kompakt sınıfta en üst düzey seçeneği sunarak liderlik sağlamaktır” dedi.

Kardeşlerden 10 cm daha uzun.

Açıklamaya göre, 4 bin 634 mm uzunluğunda, 834 mm genişliğinde ve 658 mm yüksekliğindeki GLB, diğer kompakt Mercedes-Benz modellerine göre 2 bin 829 mm ve 10 cm daha fazla bir aks mesafesine sahip.

Beş koltuklu kullanımda 570 litre bagaj hacmi sağlayan GLB’nin arka koltukları ekleyerek 805 litreye kadar eklediği söyleniyor.

Arka koltuk grubunu ileri geri hareket ettirerek bagaj miktarının 130 litreye çıkarılabileceği bildirildi.

GLB, markanın yedi koltuklu oturma düzenini sunan ilk kompakt sınıf modeli olarak yer alırken, üçüncü koltukta diğer yedi koltuklu modeller gibi iki bağımsız koltuk mevcuttur.

Aracın dış tasarımında, markanın büyük boy SUV modeli GLS’nin izlerini görmek mümkünken, iç mekan Alman markasının diğer kompakt modelleriyle ortak bir kokpite sahip.

You might like

About the Author: Muhammad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir