Mehtap Meral, türküleri ve şiirleriyle geri döndü

Mehtap Meral, türküleri ve şiirleriyle geri döndü

Mehtap Meral’in ilk çalışması Pir Sultan Abdal ve Anmol halk müziği sanatçısı Ali Ekbarek, “Gurbat ald bir haldi bir bedisima” tarafından yazılmıştır. Çello ve bağlayıcı sesin akustik bir sesle birlikte olduğu bu yorumda Rue Su’nun sözleriyle “O yeni çiçekler” arar.

3 daha sonra Temmuz ay ışığında tüm dijital platformlarda yerini alıyor Meral, Türkiye’nin kendi sesini duyurmaya devam edeceğini söyledi. Projenin ikinci eseri Ahmet Kaya’dan ‘Kehna’ olacak ve bilinen sanatçıların çalışmalarına devam edecek.

Mona Mona kökenli ‘Be in Figure’ online kitap satış kanalında ve kitabevinde okuyucularıyla buluşmayı bekliyor.

Mehtap Meral kimdir?

1983 yılında Ankara’da doğan Mehtap Meral, profesyonel müzik kariyerine Ruhi Su Dostler Korosu’nda koreograf olarak başladı. Maramara Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü, Keman Sanatları Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar çeşitli kurumlarda keman ve müzik öğretmeni olarak çalıştı. Şiirleri çeşitli edebi dergilerde yayınlandı, gazeteler için röportajlar ve sütunlar yazdı. Ayrıca iki şiirsel kitap yayınlanmıştır (Cat Seasons, Ses ve Toz), Meral’ın yirmi beş şairiyle röportajlar içeren “Şair Gibi Seviyorum” adlı bir kitap.

Tango albümü “Aasak” 2011, “Yana Yana” 2016, “Hakların Kraliçesi” 2019’da piyasaya sürüldü. Yeni şiir kitabı “İncir Olun” önümüzdeki günlerde yayınlanacak. Mehtap Meral, müzik ve edebiyatını incelemeye devam etti ve sözlerinde sanat ve sevgi ile çalıştı.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir