Lilium uçan taksiler için 35 milyon dolar daha topladı

Lilium uçan taksiler için 35 milyon dolar daha topladı

Alman Lilium şirketi, elektrikli uçak taksi servisinin tasarımı, testi ve işletimi için 240 milyon dolarlık bütçeye ek olarak 35 milyon daha fazla fon aldı.

Lilium, Twitter’ın kurucu ortağı EV Williams, Tencent ve Skype’ın kurucu ortağı Nickless Genström ve 2025’te Boston’dan New York’a elektrikli uçan hava taksisi kullanacak birkaç girişim acentesi tarafından finanse edilen Münih merkezli bir gençlik girişim şirketidir. . Geçen yıl test ettik.

Tamamen pilot olmadan uçabilen hava taksisi, helikopter kadar dik uçabilir.

Alman şirketi Lilium Electric uçan taksi VIDEO testleri

300 km / s hız

Toplam 36 jet motoruyla, uçan taksiler saatte 300 kilometreye ulaşabilir ve tam şarjlı pillerle toplam 1 saat uçabilir.

Eşsiz kanat tasarımı sayesinde uçuş sırasında maksimum gücünün sadece yüzde 10’unu kullanan uçak, toplam 5 yolcu kapasitesine sahip.

LILIUM

35 milyon dolardan fazla

Lilium, 2025 yılına kadar uçuş taksi hizmeti vermek ve kendi üretim tesisini kurmak için yavaşlamadan çalışmaya devam etti.

Geçen Mart ayında toplanan 240 milyon $ ‘a ek olarak, şirket 35 milyon $ daha topladı.

35 milyon dolarlık fon, Geçmişte SpaceX, Tesla, Spotify ve AirBnB’yi destekleyen 112 yaşındaki bir İskoç yatırım şirketi olan Bailey Gifford’a ait.

Beilie Gifford yatırım yöneticisi Michael Pie, Lilium’un yeni bir ulaşım şekli geliştirme tutkusunu desteklemekten memnuniyet duyuyoruz. Bu teknik Hala erken aşamada olmasına rağmen, derin ve geniş kapsamlı faydaları olabileceğine inanıyoruz. Düşük karbonlu bir gelecek çok önemlidir.” dedim.

Lilium

Instagram: @eshteknoloj

You might like

About the Author: Ceyden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir