Libya ordusu haparın ana arzunu ele geçirdi

Libya ordusu haparın ana arzunu ele geçirdi

Sebha’nın kuzeyindeki EAS-Shuawrif bölgesinden başlayan yol; Nesme, Karyat ve Mersit şehirlerine ulaşır.

Libya ordusu, putşistlerden sonra ilerlemeye devam ediyor.

Son olarak, ülkenin doğusundaki yasadışı silahlı milislerin liderinin Trablus’a takviye gönderdiği ana tedarik yolu kontrol altına alındı.

Libya ordusu tarafından işletilen Öfke Volkanı Harekâtı’nın resmi sosyal medya hesabına göre, askeri milis kuvvetleri Libya ordusu tarafından ülkenin güneyiyle batısı arasında nakliye için kullanılan 350 kilometrelik ana tedarik yolunun kontrolünü ele geçirdi.

SİLAH ve MÜHİMMATI göndermek için ana tedarik noktası olarak kullanılır

Açıklamada Haat tarafının söz konusu yolu Trablus saldırısını desteklemek için milisler, silahlar ve mühimmat göndermek için ana tedarik yolu olarak kullandığını belirtti.

Bu sefer yıkıyorlar

Yayınlanan haritaya göre, güzergah Ceba’nın kuzeyindeki EES-Shuwarif bölgesinden başlayıp kuzeye doğru yayılıyor ve Nesme, Karayat ve Merced şehirlerine ulaşmak için üç şubeye ayrılıyor.

25 Mart’ta başlayan Barış Fırtınası Harekatı kapsamında, Libya kuvvetleri 3 Haziran’da başkent Trablus’un tüm idari sınırlarını ve 4 Haziran’da Qasr bin Gesir’i kontrol etti.

Ordu 6 Haziran Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Sirte, Kufra Askeri Hava Üssü ve Harr’a bağlı milislerin çevresindeki bölgeleri kurtarmak için “Zafer Yolları” adlı yeni bir operasyon başlatıldığını duyurdu.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir