Libya güçleri başkent Trablus’un güneyinde ilerlemeye devam ediyor! – Haberler

Libya güçleri başkent Trablus'un güneyinde ilerlemeye devam ediyor! - Haberler

Libya kuvvetleri, başkent Trablus’un güneyinde yer alan Halife Halep’e bağlı milislere karşı ilerlerken, tüm stratejik Hamza askeri kampının kontrolünü elinde tuttu.

Libya ordusunun resmi sözcüsü Albay Muhammed Kunnu yazılı bir açıklamada, ordu birliklerinin yasadışı silahlı kuvvetlerin liderine bağlı milisleri başkentin güneyindeki stratejik Hamza askeri kampından çıkardığını söyledi.

Ordunun milislere karşı ilerlemesinin devam ettiğini belirten Kunnu, ordunun askeri personelinin Hat milisinin arkasına takılan mayınları temizlemeye devam ettiği bilgisini paylaştı.

Libya ordusu son zamanlarda Khapar bağlantılı milislere karşı çeşitli askeri başarılara imza attı. Pazartesi günü, ülkenin batısındaki stratejik bir Vatikan üssünden acı milisleri çıkaran Libya hükümeti, batı bölgesindeki çeşitli bölgeleri milislerden temizlemeye devam ediyor.

Sonraki milis saldırılarında operasyon ve malzeme merkezi olarak kullanılan Thirhune şehrini çevreleyen ordu birimleri, bazı silahlı grupları başkentin güney cephelerinden çekilmeye zorladı.

Dün ordu birlikleri başkentin güneyinde Selahaddin ve Al-Meşru ekseninde ilerledikçe, bölgedeki kilit noktaları Khacher milislerinden geri çekti ve oradaki Al-Tekbali kampında kontrolü korudu. Khacharis partisi başkentin güneyindeki cephelerden çıkarıldığında, yerleşim bölgelerinde birçok mayının sıkıştığı keşfedildi.

“Fur retreat” kampanyayı kontrol ediyor

Raz yanardağı, Trablus’un güneybatısındaki stratejik açıdan önemli Vatikan askeri üssünü geri kazanmak için Libya’nın Birleşmiş Milletler (BM) meşru temsilcisi Ulusal Mutabakat Zaptı (UMH) birimleri tarafından başlatıldı. oldu. Devam operasyonu devam ediyor.

İki alanı yeniden oluşturma

DHA ve Ulusal Uzlaşma Hükümeti (UMH) yetkililerinden alınan bilgilere göre, UMH ordusu, Vatikan askeri üssünün güneyindeki Badr ve Taji kasabasından sonra El-Khalah ve Salah al-Din bölgelerinden el-Khalah güçlerinden kurtarıldı .

“Bozuk para kapatıldı”

AA’daki rapora göre, Libya Dışişleri Bakanlığı başkentin güneyinde yabancı paralı askerler bulunduğunu açıkladı. Bakanlıktan yapılan yazılı bir açıklamaya göre, ordu birlikleri başkentin güneyindeki Saladin bölgesinde yabancı paralı askerlerin cesetlerini buldular ve ülkenin doğusunda yasadışı silahlı kuvvetlerin Putish lideri tarafından temizlendi.

Birleşmiş Milletler ile paylaşılacak

Yabancı paralı askerlerle ilgili gerçekleri açıklığa kavuşturmak için, ilgili güvenlik birimleri ve yargı görevlileri ile ortak çalışmalar yapıldığı ifade edildi. Açıklamada, soruşturmanın tamamlanmasının ardından Libya Dışişleri Bakanlığı’nın Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyinde Libya’da yabancı paralı askerlerin varlığına ilişkin ek kanıt olarak bir rapor sunacağı belirtildi.

Rann Ruleti – Madeni Para Siler

Libya ordusu tarafından işletilen Öfke Yanardağı Operasyonu basın birimi, bir sosyal medya hesabından yabancı paralı askerlerden gelen malzemelerin resimlerini de paylaştı. Fotoğraflarda, askerde çok sayıda Rus rublesi banknotunun ortaya çıkması dikkat çekiciydi.

Rus deli annie personel

Rage Volcano Operasyonunun basın biriminden yapılan bir başka açıklamada, ordu askerlerinin başkentin güneyindeki milisleri süpürdüğü Rus yapımı Mon-100 tipi personel karşıtı madenin fotoğrafı paylaşıldı.

Günün ilerlemesi

Libya ordusu geçtiğimiz günlerde Khap bağlantılı milislere karşı bir dizi askeri başarı elde etti. Pazartesi günü, ülkenin batısındaki stratejik bir Vatikan üssünden acı milisleri çıkaran Libya hükümeti, batı bölgesindeki çeşitli bölgeleri milislerden temizlemeye devam ediyor.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir