La Liga salgını atlatmanın yollarını bulur

La Liga salgını atlatmanın yollarını bulur

Yeni bir tür koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Tebus, 1. Futbol Ligi’nde (La Liga) yeni dönemi değerlendirdi ve bu akşam 3 ay aradan sonra Sevilla-Real Betis maçıyla devam edecek .

Tabes, Kovid-19 nedeniyle, seyirci olmadan oynanan oyunun görünürlüğünü zenginleştirmek ve futbol taraftarlarının dikkatini çekmek ve yeni kaynaklar yaratmak için talep üzerine sanal izleyiciler ve ses efektleri ile La Liga maçlarının görüleceğini söyledi.

Diğer liglerin sanal yayınlarda La Liga örneğini almasını beklediklerini belirten Tebus, “Futbolumuzu Kovid-19’dan önce taraftarlara tanıtmak önemlidir. Bu nedenle farklı açılardan yeni teknolojiler ve kameralar Bölgede kullanılacak. ” Kullanılan ifadeler.

Yüzde 15’e kadar kapasiteye sahip kitleler stadyuma taşınabilir

“Asıl sorun maçlara başlamak değil, sezonu bitirmek.” Tebus, Fransa ve Meksika’daki bazı liglerin iptalini Kovid-19 nedeniyle “ciddi, ciddi bir hata” olarak yorumladı.

“Kovid-19’un başlarında futbol için abartılı bir kötümserlik vardı. En başından beri tarlalara dönmeyi düşünüyorduk. Sezonu bitirmek için içeride ve dışarıda çok fazla baskı vardı, ama direndik.” Olarak konuştu

10-15 gün sonra spor, sağlık bakanlıkları ve uzmanlarla görüşecekleri için, seyircinin Kovid-19 salgını olaylarıyla nasıl oynaması gerektiğini tartışan Tebas, en azından Yüzde 10-15 kapasite gelecek sezon için izleyicileri kendine çekecek.

Kısa bir süre içinde örnek olmayan bir prototip tasarlaması gerektiğini ve geçmişte Kovid-19 nedeniyle, Tejas, “uzak takımlar için belirlenen kurallarda en büyük problemi yaşadıklarını belirtti. Tamamlanacak “.

La Liga kulüplerinin ekonomik koşulları

“Sağlık krizinin büyük bir ekonomik krize dönüşmemesi çok önemlidir.” “Maç biletleri, müzeler ve diğer faaliyetlerden elde edilen gelir azaldığından kulüpler için finansman riski çok yüksektir. Kulüplerin maaşlarının ve harcama giderlerinin azaltılması çok önemlidir. Kulüplerin bu sezon oyunculardan gelir elde etmeleri çok önemlidir. Bunu yapmak da önemli değil. ” Açıklamasında bulundu.

Yine de, “La Liga kulüplerinin yüzde 90’ının gelecek sezon finansman problemleri olmayacağını tahmin ediyorum.” Tebas sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kulüplerin ekonomik durumu artık çok sağlıklı. Kulüpler bu sezonun sonunda canlı yayın haklarının yüzde 95’ini sağlayacaklar. Sezonun sonunda kayıplarımızı hesaplayıp göreceğiz.”

Tabas, La Liga’nın statüsü Kovid-19 nedeniyle Aralık ayına kadar devam ederse, toplam zararlarının 800 milyon avroya kadar çıkabileceğini ve kulüplerin ek fon kaynakları araması gerekebileceğini söyledi.

“İki yıllık transfer süresi soğuk”

Transfer süresi için Paris Saint Germain tarafından Barselona’ya ödenen 222 milyon avroluk rekor bir transfer ücretine atıfta bulunarak “St. Neymar operasyonu gibi para olmayacak.” “Bu yıl ve gelecek yıl transfer dönemi çok soğuk olacak. Takımlar mevcut kadrolarını koruyacak ve çok az transfer olacak. Transferler pahalı olmayacak.” Oy.

Futbolcular için Kovid-19 protokolü uygulanacak

Futbolculara uygulanacak Kovid-19 protokolü hakkında bilgi veren Tejas, aşağıdaki açıklamaları yaptı:

“Kovid-19 testi her maçtaki ilk oyunculara uygulanacak. Pozitif olan bireyler veya kişiler hemen kaldırılacak ve eve gönderilecek. Geri kalanlar maça gidecek. İki gün sonra yeni bir test yapılacak. Bir hata var. Her üç günde bir tekrarlanacaktır. Olumsuz olduğunda ekiple eğitime devam edecektir. ”

La Liga cumhurbaşkanı, La Liga tarafından alınan Kovid-19 önlemleriyle hiçbir problemi olmayacağını ve Kovid-19 önlemlerinin uçaklar, otobüsler, trenler ve kalacakları oteller gibi tüm ekiplerde uygulanacağını da sözlerine ekledi. , Sadece ekipler için ayrılırlar.

“Futbolcuların kişisel yaşamları salgın riski konusunda beni daha fazla endişelendiriyor. Barbekü ve ev partileri varsa müdahale etmem gerekiyor. Futbolcular Derneği’nden bu konuda gerekli önlemleri almasını istedim.” Görüş dile getirildi.

Tebus, polisin kapsamlı önlemler alacağını ve bu gece Sevilla-Real Betis gibi bazı yolların trafiğe kapalı olacağını söyledi.

12 Eylül’de La Liga’da 2021-2022 sezonuna başlamayı planladıklarını kaydeden Tebus, Avrupa kupaları nedeniyle bu sezonun sonunu bitiren takımların önümüzdeki hafta 1-2 hafta sonra başlayabileceğini söyledi huh.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir