Kuzey Kore, Güney ile tüm iletişim kanallarını kesti

Kuzey Kore, Güney ile tüm iletişim kanallarını kesti

Kuzey Kore resmi ajansı KCNA, Pyongyang yönetiminin bu öğleden sonra Güney Kore ile tüm sınır ötesi iletişim hatlarını keseceğini bildirdi.

Makale, “Güney Koreli yetkililer, kötü bahanelerle ağır sorumluluğu ortadan kaldırmaya çalışırken Kuzey Kore’ye yönelik düşmanca eylemleri görmezden geldi. Bunun bedelini ödeyecekler.” Dedi. İfade kullanıldı.

Kararın Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Kim Yo Jong’un kız kardeşi Kim Yong Chol tarafından verildiği ve Seul yönetiminin 2010 yılında 50 Güney Koreli’yi öldüren iki saldırının arkasındaki adı düşündüğü kaydedildi. idi.

Güney Kore hükümeti, Kuzey’in kararı hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Kuzey Kore, Güney’in 2018’den bu yana ilk kez çalışmakta olan Ortak İrtibat Bürosu’ndan günlük telefon görüşmesine cevap vermedi.

Güney ve Kuzey Kore arasında, biri 09.00’da diğeri 17.00’de irtibat bürosu aracılığıyla iki telefon görüşmesi yapıldı.

Hıristiyan kız iki ülke broşürü

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un kız kardeşi Kim Yo Jong, 4 Haziran’da, “düşük köpekler ve melez köpekler” ifadesini kullanarak, devam etmek istiyorsa, memleketine balonları üfleyen bir ihanet kullanarak söyledi. İzin devam ederse, ağır bir bedel ödemek zorunda kalacak. “.

Kim Yo Jong, Güney Koreliler bu konuda gerekli adımları atmazlarsa, kendilerini Kaesong Endüstri Parkı ve Ortak İrtibat Bürosunu kapatmaya ve iki ülke arasındaki askeri anlaşmayı iptal etmeye hazırlamaları gerektiğini söyledi.

Güney Kore Birleştirme Bakanlığı sözcüsü Yoh Song-ki, balon broşür operasyonlarının sınır bölgesindeki sakinlerin güvenliğini tehdit ettiğini ve hükümetin “gerginliğe neden olan faaliyetleri kesin olarak çözmek için” yasal değişiklikler yapacağını bildirdi.

Balon broşürleri Güney Kore’nin kuzey sınırında yıllardır aktivistlerin bir yolu olmuştur. Kuzey Kore bu eylemin kendisine bir saldırı olduğunu düşünüyor.

Seul yönetimi, yüksek gerilim dönemlerinde bu tür eylemleri durdurmak için bölgeye polis ekipleri gönderdi, ancak Kuzey Kore’nin onları yasaklama çağrısı, aktivistlerin bağımsız hareket etme hakkına sahip olduğunu vurguladı.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir